Wybrać rodzinę

Okładka książki Wybrać rodzinę
Jean LaffittePierre Sanchez Wydawnictwo: Esprit religia
religia
Esprit

Zapis tej dynamicznej rozmowy skłania do refleksji nad istotą rodziny i małżeństwa. Biskup nie unika odpowiedzi na trudne pytania, jest szczery i wyrazisty w swoim przekazie. Nakłania Czytelnika do zrobienia małego rachunku sumienia i przyjrzenia się swoim relacjom w rodzinie, a także relacji z Bogiem. Warto pamiętać, że zawarcie sakramentu małżeństwa nie jest tylko uroczystą ceremonią. Najważniejsza nie jest tu wcale sukienka panny młodej, ani obrączki, ani wystrój kościoła... Najważniejsza jest świadomość, że oto rozpoczęła się wspólna droga, a dla osób wierzących ta droga mimo dobrych i złych chwil, mimo przeszkód ma stanowić drogę do świętości.

Książka warta polecenia także dla osób, które nie są zbyt blisko kościoła. Zachęca do refleksji, nie jest napisana w sposób moralizatorski. Stanowi raczej próbę podjęcia dialogu na temat funkcjonowania współczesnych rodzin.

• Mój księgozbiór

Dodaj cytat z książki Wybrać rodzinę