Hobbit

Opinie [2 529]

Wspaniała przygoda, bawiła mnie i uczyła tak samo gdy miałem 10, 16 i 27 lat.

Jedna z książek mojego życia.

Nie wzięłabym się za książkę, gdyby nie fakt że syn ją przerabiał w szkole 🙈. Ale to była super decyzja, świetna książka, i choć w większości słuchałam jak czyta syn, to były super chwilę gdy razem śmialiśmy się i wyrażaliśmy opinie w trakcie czytania. Późnej razem porównywaliśmy różnice z filmem. Polecam

Klasyka fantastyki razem z trylogią Władcy Pierścieni. Zabawna opowieść, gdzie nie brakuje też momentów smutnych, a nawet strasznych. Utrzymuje poziom aż do ostatniego zdania. Serdecznie polecam!

Jeśli chodzi o Tolkiena, to niestety, o ile ogromnie cenię go za to, co wymyślił, to nie potrafię go pokochać jako pisarza. Czyta się go strasznie.

Miałam 5 lat, kiedy tata mi czytał, i bardzo mi się podobała.

Wróciłem po latach kiedy czytałem ją w szkole jako lekturę, oraz po ekranizacji.
Co do porównań weź książkę w ręce zaoszczędzisz czas i będziesz się lepiej bawił. Książka nadal ma swój czar i blask zabierając nas w niezapomnianą podróż.

Jeśli ktoś czytał i może zachęcić do przeczytania trylogii władcy pierścienia po prze molestowaniu każdej ekranizacji z 8 razy proszę o...

Swietnie opisany świat, barwne postaci, super wciągająca fabuła - wszystko co ważne u Tolkiena

Miałam to jako lekturę w 3 gimnazjum i muszę przyznać, że zanudziła mnie niesamowicie. Nie lubię stylu pisania autora. Jest strasznie nudny. Za dużo opisów widoków, przyrody i metafor. Niestety spałam i przy tej książce i przy każdym filmie.

Jak zaczniesz to wiedz, że czeka cię podróż...

Dyskusje

68 364