Kolekcjoner dźwięków

Okładka książki Kolekcjoner dźwięków Trias de Bes Fernando
Okładka książki Kolekcjoner dźwięków
Trias de Bes Fernando Wydawnictwo: Muza literatura piękna
El coleccionista de sonidos
Muza
2009-01-01
2009-01-01
Pola Sobaś-Mikołajczyk

Okładka książki Szczęście czy fart? Alex Rovira Celma, Trias de Bes Fernando
Szczęście czy ... Alex Rovira Celma, ...
Okładka książki Innowacyjność - przepis na sukces. Model od A do F Philip Kotler, Trias de Bes Fernando
Innowacyjność ... Philip Kotler, Tria...

Takie gorsze Pachnidło

Takie gorsze Pachnidło

Któregoś szarego dnia, podczas zwykłej rutyny w biurze, chcąc chwilowo oderwać się od obowiązków, moja szefowa weszła na allegro i znalazła wyprzedaż całej biblioteczki. Chcąc podzielić koszty przesyłki zaproponowała mi, bibliofilowi, żebym coś sobie wybrała. A że w takich kwestiach nie umiem odmawiać, to zamówiłam właśnie tą pozycję, tknięta jakimś przeczuciem.

Nie chcę spoilerować, ani zbyt dużo powiedzieć, bo ta książka była niespodzianką dla mnie i niech będzie dla Was. Powiem tylko tyle...

...coś na miarę "Pachnidła" i "Tulipanowej gorączki". Polecam!

Nie chcę...

Fabuła książki jest dość interesująca, początek nudny, dopiero po skończeniu szkoły przez głównego bohatera akcja się rozkręca. Warto jednak dobrnąć do końca :)

już dawno nie czytałam nic równie beznadziejnego....

już dawno nie czytałam nic równie beznadziejnego....

Książka zawiera w sobie porywającą historię,która wciąga od pierwszych stron. Trzymając ją w dłoni pierwszy raz, miałam przeczucie, że to będzie naprawdę zadziwiająca pozycja. Jednak trochę się zawiodłam, moje oczekiwania były zbyt wygórowane, mimo tego, że historia jest wciągająca, ekscytująca jak również tragiczna, czegoś mi brakowało.

Niesamowita, przesycona erotyzmem opowieść o młodym człowieku dotkniętym klątwą Tristana i jego poszukiwaniu Izoldy. Książka wyjątkowa szczególnie dla osób zajmujących się muzyką :)

Książa nietypowa jak dla mnie. Początek na bardzo interesujący, tak jak i zakończenie. Dzięki temu można wybaczyć dość nudny środek. Ot czytadełko dla zabicia czasu.

Książka zupełnie nieszablonowa. Fernando Trias de Bes doskonale wiedział jak zainteresować czytelnika. Brawo!

Lekkie rozczarowanie.
Wykorzystano koncept Suskinda (oddanie słowami wrażeń zmysłowych). Okazuje się, że można przeczytać zapach, ale przeczytanie melodii jest już niemożliwe (dźwięk może tak, melodia - nie).
To, co w "Pachnidle" było świeże i lekkie, tu jest lekko toporne i bez polotu.
Szkoda, bo sam pomysł wart nagrody.

Lekkie rozczarowanie.
To, co w "Pachnidle" było świeże i lekkie, tu jest lekko toporne i bez polotu.
Szkoda, bo sam pomysł wart nagrody.

• Literatura hiszpańska
  • Przeczytane w 2018
  • 2013, reading frenzy :)
  • Chcę kupić

Trias de Bes Fernando Kolekcjoner dźwięków Zobacz więcej