Kolekcjoner dźwięków

Okładka książki Kolekcjoner dźwięków
Trias de Bes Fernando Wydawnictwo: Muza literatura piękna
literatura piękna
Muza
2009-01-01
2009-01-01

Okładka książki Szczęście czy fart? Alex Rovira Celma, Trias de Bes Fernando
Ocena 7,5
Szczęście czy ... Alex Rovira Celma, ...
Okładka książki Innowacyjność - przepis na sukces. Model od A do F Philip Kotler, Trias de Bes Fernando
Ocena 6,7
Innowacyjność ... Philip Kotler, Tria...

więcej Więcej

Takie gorsze Pachnidło

Któregoś szarego dnia, podczas zwykłej rutyny w biurze, chcąc chwilowo oderwać się od obowiązków, moja szefowa weszła na allegro i znalazła wyprzedaż całej biblioteczki. Chcąc podzielić koszty przesyłki zaproponowała mi, bibliofilowi, żebym coś sobie wybrała. A że w takich kwestiach nie umiem odmawiać, to zamówiłam właśnie tą pozycję, tknięta jakimś przeczuciem.

Nie chcę...

Fabuła książki jest dość interesująca, początek nudny, dopiero po skończeniu szkoły przez głównego bohatera akcja się rozkręca. Warto jednak dobrnąć do końca :)

już dawno nie czytałam nic równie beznadziejnego....

Książka zawiera w sobie porywającą historię,która wciąga od pierwszych stron. Trzymając ją w dłoni pierwszy raz, miałam przeczucie, że to będzie naprawdę zadziwiająca pozycja. Jednak trochę się zawiodłam, moje oczekiwania były zbyt wygórowane, mimo tego, że historia jest wciągająca, ekscytująca jak również tragiczna, czegoś mi brakowało.

Niesamowita, przesycona erotyzmem opowieść o młodym człowieku dotkniętym klątwą Tristana i jego poszukiwaniu Izoldy. Książka wyjątkowa szczególnie dla osób zajmujących się muzyką :)

Książa nietypowa jak dla mnie. Początek na bardzo interesujący, tak jak i zakończenie. Dzięki temu można wybaczyć dość nudny środek. Ot czytadełko dla zabicia czasu.

Książka zupełnie nieszablonowa. Fernando Trias de Bes doskonale wiedział jak zainteresować czytelnika. Brawo!

Na półkach: , , , ,

Lekkie rozczarowanie.
Wykorzystano koncept Suskinda (oddanie słowami wrażeń zmysłowych). Okazuje się, że można przeczytać zapach, ale przeczytanie melodii jest już niemożliwe (dźwięk może tak, melodia - nie).
To, co w "Pachnidle" było świeże i lekkie, tu jest lekko toporne i bez polotu.
Szkoda, bo sam pomysł wart nagrody.

• 2013
  • Literatura hiszpańska