Pierwsza pomoc dla dzieci i niemowląt. 30 nagłych wypadków od A do Z

Okładka książki Pierwsza pomoc dla dzieci i niemowląt. 30 nagłych wypadków od A do Z Mikołaj Łaski
Mikołaj Łaski Wydawnictwo: Sierra Madre zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Sierra Madre
2013-10-09
2013-10-09

Treść i format książki super. Zwięźle i zrozumiale napisane, łatwo szybko znaleźć odpowiednią kartę (na daną sytuację jest jedna strona). Książka jest kompaktowa - łatwo mieści się obok apteczki w wózku czy plecaku. Oprawiona w spiralę więc nie trzeba trzymać żeby się nie zamknęła. Głowy nie dam, ale kartki wydają się wodoodporne.
Jedyny minus to kolor druku - czarny tekst na kolorowym tle jest trudno czytelny w słabym oświetleniu.

Jedyny minus to kolor druku - czarny tekst...

1970

"Pierwsza pomoc dla dzieci i niemowląt. 30 nagłych wypadków od A do Z" to pozycja, która mam nadzieję, że nigdy mi się nie przyda, ale wiem, że jeżeli nadejdzie konieczność błyskawicznego zareagowania w niebezpiecznej sytuacji, to po bacznym przestudiowaniu tej lektury, będę wiedziała, co robić. Spis treści przeraża okropnymi dolegliwościami czy sytuacjami, ponieważ aż ciarki przechodzą po plecach, kiedy człowiek uświadamia sobie, że coś takiego może przytrafić się nie tylko jemu czy komuś w bliskim bądź dalszym otoczeniu, ale własnemu dziecku... Numeracja oraz alfabetyczny spis treści pozwalają szybko odnaleźć konkretną kartę, nawet jeżeli jesteśmy w stresie. Do tego każdy przypadek przedstawiony jest poprzez proste ilustracje i jasne, krótkie instrukcje, nad którymi nie trzeba długo się rozwodzić.

Ten poradnik pozwala na poradzenie sobie w przypadku wypadków dość często przydarzających się dzieciom, czyli bólu brzucha, ciała obcego w oku, nosie bądź uchu, gorączki, skaleczeń i otarć czy zakrztuszenia, którego panicznie się boję. Jednak Mikołaj Łaski zadbał również o przekazanie odpowiednich informacji na temat radzenia sobie w cięższych przypadkach, chociażby amputacji, braku oddechu i krążenia, pogryzienia przez psa, ukąszenia żmii czy złamania kości bądź urazu stawów. Na każdej stronie oprócz instrukcji pierwszej pomocy znajduje się spis objawów, a także istotnych informacji, o których lepiej nie zapominać podczas ratowania drugiego człowieka.

Powyższy poradnik powinien przeczytać każdy, kto ma jakikolwiek kontakt z dziećmi - rodzice, nauczyciele, wychowawcy kolonijni czy lekarze. Naprawdę wiele osób nie ma pojęcia, jak powinno zareagować w trudnej sytuacji, dlatego często wpada w panikę, zupełnie nie wiedząc, co robić. Z tego względu warto znać zasady pierwszej pomocy, aby móc uratować czyjeś zdrowie bądź życie, nie szkodząc.

Książkę, a włąściwie format przypomina taką ściągawke mam ciąglę i pomaga zachować spokój. Prosto opisane sytuacje, które mogą się przytrafić i co krok po kroku robić.

• Zdrowie
  • Dziecko
  • Moja biblioteczka
  • Dziecięca biblioteczka

Dodaj cytat z książki Pierwsza pomoc dla dzieci i niemowląt. 30 nagłych wypadków od A do Z