Chemia fizyczna T. 4. Laboratorium fizykochemiczne

Okładka książki Chemia fizyczna T. 4. Laboratorium fizykochemiczne Ludwik Komorowski, Andrzej Olszowski
Okładka książki Chemia fizyczna T. 4. Laboratorium fizykochemiczne
Ludwik KomorowskiAndrzej Olszowski Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN Cykl: Chemia fizyczna (tom 4) nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
Chemia fizyczna (tom 4)
Wydawnictwo Naukowe PWN
2018-01-01
2018-01-01
chemia fizyczna laboratorium fizykochemiczne Olszowski Komorowski

Na polskim rynku wydawniczym podręczników do nauki chemii fizycznej jest, o dziwo, całkiem sporo, jednak to właśnie ta seria podręczników, składająca się z 4 tomów, jest bez wątpienia najlepsza. Powodów tego jest kilka. Przede wszystkim objętość, łącznie 2948 stron (!) - tym samym jest to najbardziej kompletna i obszerna polskojęzyczna literatura fizykochemiczna, znacznie wykraczająca poza standardowy kurs chemii fizycznej na kierunkach chemicznych (uczelni wyższych ma się rozumieć),a nawet, stanowić może literaturę wysokospecjalistyczną dla pracowników stricte naukowych. Każdy tom zawiera poszczególne działy chemii fizycznej, łącznie ze zbiorem zadań (Tom 3) i opisem ćwiczeń laboratoryjnych (Tom 4). Kolejny z powodów - podręczniki są wielokrotnie wznawiane (Tom 1. doczekał się aż sześciu wydań) i uzupełniane. Napisane zostały przez, znanych w tej dziedzinie chemii, polskich specjalistów. Aby nie przedłużać tej recenzji podsumuję ją jednym zdaniem - tak dobrze napisanych podręczników mogą pozazdrościć nam niepolskojęzyczni chemicy, jest to najwyższa klasa literatury fizykochemicznej na świecie.
Na koniec dodam, że Tom 2. jest moim ulubionym.

• Chemia

Dodaj cytat z książki Chemia fizyczna T. 4. Laboratorium fizykochemiczne