Wilcza Gwiazda

Maria Galina Wydawnictwo: Solaris fantasy, science fiction
Solaris
2006-01-01
2006-01-01

Okładka książki Nowa Fantastyka 494 (11/2023) John Chu, Maria Galina, Philip Madden, Juan Martinez, Artur Olchowy, Marcin Opolski, Michele Piccolino, Katarzyna Puzyńska, Redakcja miesięcznika Fantastyka, Wojciech Szyda, Kyūsaku Yumeno
Nowa Fantastyk... John Chu, Maria Gal...
Okładka książki Tarnowskie Góry Miejskie Opowieści Eugeniusz Dębski, Maria Galina, Ina Goldin, Marta Kisiel, Andrzej Kozakowski, Marcin Majchrzak, Tomasz Maruszewski, Artur Olchowy, Magdalena Świerczek-Gryboś
Tarnowskie Gór... Eugeniusz Dębski, M...
Okładka książki Nowa Fantastyka 475 (04/2022) Dantzel Cherry, Maria Galina, Wiktor Orłowski, Redakcja miesięcznika Fantastyka, Lavie Tidhar, Sam F. Weiss, Jacek Wróbel
Nowa Fantastyk... Dantzel Cherry, Mar...

Jeśli szukasz militarnej space opery – to nie jest książka dla ciebie.

Jeśli szukasz postapo w stylu Metra czy produktów Fabryki Słów – to nie jest książka dla ciebie.

Jeśli szukasz niegłupiej SF w starym stylu – kup Wilczą gwiazdę.

WIĘCEJ:

Jeśli szukasz militarnej space opery – to nie jest książka dla ciebie.

Jeśli szukasz niegłupiej SF w starym stylu – kup Wilczą gwiazdę.

WIĘCEJ:

Sięgnąłem po Wilczą Gwiazdę po przeczytaniu bardzo dobrych "Patrzących z ciemności". I niestety - zawiodłem się.

Historia zaczyna się bardzo ciekawie, jest dynamiczna, a pomysł na fabułę i świat dość innowacyjny. A przynajmniej na tyle, na ile można być innowacyjnym w konwencji post-apokaliptycznej.

Mimo wszystko, książka jest na tyle wciągająca, że kupiłbym kolejną część od razu, gdyby powstała.

Mimo wszystko, książka jest na tyle wciągająca, że kupiłbym kolejną część...

straszliwie przeciągająca się akcja która nie kończy się żadnym "wow".

straszliwie przeciągająca się akcja która nie kończy się żadnym "wow".

Nuda, nuda, nuda. Poddałam się, gdy nawet nie byłam w połowie. Myślałam, że będzie ciekawe, a tu żadnej lepszej akcji ani wątku. Naprawdę nie wiem, czy kiedykolwiek dokończę ją czytać.

Prawdę powiedziawszy nie wiem o czym jest ta książka, o co w niej chodzi i co się dzieje.

• Science Fiction/Fantastyka
  • 2011