19 południk. Komedia political fiction

Okładka książki 19 południk. Komedia political fiction
Juliusz Machulski Wydawnictwo: Spis Treści utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Spis Treści

Okładka książki Naga prawda o Seksmisji Juliusz Machulski, Jacek Szczerba
Ocena 6,6
Naga prawda o ... Juliusz Machulski, ...
Okładka książki Bluszcz, nr 2 (41) / luty 2012 Joanna Bator, Rafał Bryndal, Łukasz Drewniak, Katarzyna Enerlich, Remigiusz Grzela, Zuzanna Głowacka, Ignacy Karpowicz, Etgar Keret, Szymon Kloska, Juliusz Machulski, Zbigniew Mentzel, Redakcja magazynu Bluszcz, Dawid Rosenbaum, Anna Saraniecka, Marta Szarejko, Dubravka Ugrešić, Paweł Wieczorek, Agnieszka Wolny-Hamkało, Mikołaj Łoziński
Ocena 7,5
Bluszcz, nr 2 ... Joanna Bator, Rafał...

Po obejrzeniu, w ramach Teatru Telewizji, inscenizacji sztuki dość długo szukałem oryginału drukowanego. Ku mojemu bezbrzeżnemu zaskoczeniu okazało się, że (jak wynika z zapisów zawartych w książce) wystawienie tej sztuki uzależniono od wejścia Polski do UE(sic!). Znów wyszło jak w starym i bardzo marnym dowcipie.
Polska to kraj demokratyczny. Podobno.
Urząd cenzora został zlikwidowany. Podobno.
Widziano Yeti. Podobno.
To dzieło ma ostrzec przed niewłaściwymi wyborami, ale ukryci cenzorzy wiedzą lepiej i dlatego tylko raz telewizja publiczna odważyła się na wystawienie tej sztuki.
Jest jeszcze jeden utwór tego samego autora, z gatunku fikcji politycznej,który też już wylądował na półce z prohibitami.
Tytuł "Jury".
Rzecz opisuje obrady forum zwołane przez ministra, które ma wyłonić dziesięć nowych twarzy do uwiecznienia na banknotach i kolekcjonerskich numizmatach. Obradujący kłócą się zajadle nie przypuszczając, że są marionetkami w rękach kogoś innego. Umieszczonego znacznie wyżej. Polecam obejrzeć

Polska to kraj demokratyczny. Podobno.
Urząd cenzora został...

Juliusz Machulski 19 południk. Komedia political fiction Zobacz więcej