Ukraińska partyzantka 1942-1960. Działalność Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińskiej Powstańczej Armii

Grzegorz Motyka Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM historia
Oficyna Wydawnicza RYTM
historia
Ta książka nie została jeszcze oceniona

Bądź pierwszy - oceń książkę

Świetna, bardzo obszerna i bogata w źródła i co najważniejsze bezstronna i obiektywna pozycja opisująca dzieje Ukraińskiej partyzantki.
Z tej lektury można wynieść jedno, że te tereny w tamtym czasie to naprawdę był "dziki Wschód".

Grzegorz Motyka specjalizuje się od lat w tematyce ukraińskiej, a jego publikacja są zawsze wysoko oceniane. Nie da się jednak ukryć, iż są one lekturą głównie dla osób pasjonujących się historią Ukrainy lub przynajmniej relacji polsko-ukraińskich", stąd książka o ukraińskiej partyzantce nie jest raczej adresowana do szerokiego grona odbiorców.

• Do kupienia
  • historia