Dzianina z mięsa

Czarne
2009-03-18
2009-03-18
wywiad dialog rozmowa

Okładka książki Książki. Magazyn do czytania, nr 6 (51) grudzień 2021 Katarzyna Bielas, Katarzyna Boni, Irena Grudzińska-Gross, Magdalena Grzebałkowska, Jerzy Jarniewicz, Renata Lis, Natalia Malek, Weronika Murek, Jacek Podsiadło, Redakcja magazynu Książki, Sally Rooney, Marcin Sendecki, Marcin Wicha
Książki. Magaz... Katarzyna Bielas, K...
Okładka książki Pamiętam, że było gorąco. Rozmowa z Tadeuszem Konwickim Katarzyna Bielas, Tadeusz Konwicki, Jacek Szczerba
Pamiętam, że b... Katarzyna Bielas, T...

Wybrane przez panią Katarzynę Białas rozmowy z ciekawymi ludźmi mocno kontrowersyjnymi w swojej życiowej postawie. Osoby mało znane jak Małga Kubiak czy Jonas Gardell po bardziej znane jak Grzegorz Jarzyna, Janusz Głowacki, Kamil Sipowicz czy Maria Janion opowiadają o trudnych relacjach międzyludzkich. Ich filozofia życiowa i determinacja albo odwaga pozwala im funkcjonować w obecnym świecie.
" Moja uczennica Kazia Szczuka powiedziała, że to, o czym piszę, jest nowym rozumieniem żałoby - stanu, który nigdy nie może się skończyć i który przypomina o nadmiarze bólu.
Wydaje mi się, że nigdy jeszcze nie byliśmy pod tak silnym naciskiem kultury masowej, która przedstawia taki obraz życia, jakbyśmy tego życia w ogóle nie tracili.
Życie w reklamie jest na przykład życiem w nieuszczuplonej nigdy pełni, a nawet więcej niż w pełni, bo co chwilę możemy sobie dokupić nowy przedmiot i w ten sposób jeszcze piękniej doznawać życia.
Stwarzanie obrazu życia bez utraty to podstawowe oszustwo
( Maria Janion ) Polecam tym, którzy lubią trudne tematy.

"Dzianina z mięsa" to rozmowy Katarzyny Bielas z ludźmi zajmującymi się kulturą i sztuką. Ciekawe, wnikliwe pytania i nie mniej ciekawe i szczere odpowiedzi.

• Powieści
  • LGBTQ