Skrywane oblicza II Rzeczypospolitej. Mity, tajemnice, fakty

Lech Wyszczelski Wydawnictwo: Bellona historia
Bellona
historia
2015-01-01

Pomysł na tę książkę był może interesujący: pokazanie różnych ukrywanych rzeczy z życiorysów ważnych postaci Dwudziestolecia. Ale to było trudne do wykonania, bo trzeba było jednak naszkicować jakoś ich ogólne życiorysy a te "skrywane" fragmenty w nich toną. Zresztą autor w wielu miejscach nie był dość odważny. Najciekawsze jak dla mnie są notki o tych mniej znanych dziś...

Pozycja wartościowa,zawierająca mnóstwo faktów z życia przedstawianych sylwetek jak i tematów wielkiej polityki i trudnego czasu odbudowy państwa Polskiego.
Książka zawiera opisów 16 wpływowych ludzi II RP wśród których nie mogło zabraknąc Piłsdskiego czy Rydza śmigłego.

• 2017
  • Historyczne