Okładka książki Anielski sennik. Odczytywanie wiadomości przekazywanych przez anioły i przewodników sennych Doreen Virtue, Melissa Virtue
Doreen VirtueMelissa Virtue Wydawnictwo: Illuminatio hobby
hobby
Illuminatio
2015-01-01
2015-01-01

Ja jeszcze doświadczeń sennych nie analizowałem, bo jestem klasycznym przykładem Polaka, któremu komuna i postkomuna wmówiła, że Boga nie ma. Ta książka zawiera instruktarz jak zacząć bawić się ze snami. Jakie techniki stosować, aby sny zostały zapamiętane, potem opisuje nawet jak kreować sny i jak śnić na jawie. To wszystko - jeśli jest prawdziwe to - jest bardzo interesujące i nie pozostaje nic innego jak wziąć się za ćwiczenia.

Doreen Virtue, dr psychologii, obdarzona jest darem jasnowidzenia i przez całe życie pracuje ze sferą anielską, czego owocem jest wiele międzynarodowych bestsellerów. Nim zajęła się pisaniem książek, spędziła wiele lat, kierując wydziałem psychiatrycznym. Jej życie odmieniło się, gdy została cudem uratowana z sytuacji zagrożenia życia. Ostrzegł ją wtedy anioł. Od tamtej pory rozwija swoją komunikację z tymi pięknymi istotami. Wydała kilkanaście książek i talii kart do kontaktu z aniołami.
Sny są wrotami do kreowania Twojego świata i wymarzonego życia. Są narzędziami, dzięki którym możesz doświadczać siebie, poznawać swoje pragnienia i uzdrawiać wszystkie obszary życia. Ciesz się zabawą i tworzeniem swoich snów. Ciesz się odkrywaniem ich znaczenia. Ciesz się magicznym czasem nocnych podróży!
Na początku muszę sprostować, ta książka nie jest sennikiem, lecz formą poradnika, jak przywoływać sny, przygotowywać się do nich i kreować. Publikacja zawiera interpretacje podstawowych symboli sennych, np. zwierzęta, kolory, ogień, włosy, woda.

Dużą część stanowią historie osób, które autorki poprosiły o podzielenie się opowieściami ze spotkań sennych z aniołami. Historie te zostały przedstawione w postaci niedługich opowiadań i tak też się je czyta.

Amerykańskie autorki opisują genezę snów, sposób w który powinno się je interpretować oraz rolę aniołów, istot, które powinniśmy prosić o pomoc. W Anielskim senniku znajdziecie rytuały i afirmację oraz wytyczne, jak przygotować siebie i przestrzeń wokół, szykując się do snu.

Publikacja jest dość interesująca i nieźle napisana. Dzięki niej zgłębicie trochę wiedzy na temat snów, a przy okazji także o sobie. Dorren i Melissa spróbowały odpowiedzieć na kilka dręczących nas pytań. Między innymi, czy sny są tylko wytworem wyobraźni, czy też kreacją tego, co przeżywamy. Dzięki niewielkim rozmiarom możesz zawsze książkę mieć przy sobie.

Anielski sennik polecam osobom, które pasjonują się ezoteryką, a snami w szczególności.

W skrócie: Porażka.

W rozwinięciu napiszę każdemu tak:

Miałam styczność z różnymi sennikami. Nowymi, starymi, egipskimi, mistycznymi, zwierzęcymi - i można by tak dalej wymieniać, gdyż tego kwiata pół jest świata.

Każdy sennik dał mi coś wartościowego. Wyrobił we mnie jakiś smak, opinię, gust i pokazał co warte jest uwagi a co stanowi bełkot i bzdurność. Było to pomocne, szczególnie że mam swoje senne perypetie z przekazami i znaczeniami, które wszak trzeba odszyfrować.

I co tutaj mogę napisać o Anielskim Senniku?

Przede wszystkim iż: Jest bzdurny. Ograniczanie znaczeń pewnych gestów czy symboli, już samo w sobie stanowi bezsens i przeinaczenie - gdyż każdy laik wiedzieć winien że ten sam symbol może być innym zwiastunem dla dwojga różnych ludzi.

Ponadto, sama formuła "iście anielska" doprowadza we mnie do efektu "kociokwiku", podsycanego wzmiankami o zmarłych, aniołach, opiekunach i innych cudach - które znów poddane przeinaczeniu, przefiltrowaniu przez "bajanie" i "stereotypy" aż zioną nieścisłościami i brakiem logiki (szczególnie przed czytelnikiem, znającym pewne realia, sposób w jaki "co sobie działa" odnośnie snów lub "sygnałów" sennych).

Całość złego wrażenia, dopełnia wielka czcionka (w stylu babciowatym),styl pisania i język - wskazujące wyraźnie, iż pisząca osoba/osoby (jak nie ghost writer),chciała/ły dotrzeć do pewnej "prostej grupy docelowej, bez wymagań i znajomości czegokolwiek".

Jeśli zatem drodzy czytelnicy, chcecie uczyć się na błędach - śmiało, sięgnijcie po tę pozycję.

Jeśli jednak chcecie "prawidłowo" pracować ze sferą senną, umieć porządnie interpretować sny i wszelkie "sygnały" - nie idźcie w kierunku tej książki. Stracicie tylko swój cenny czas.

W skrócie: Porażka.

W rozwinięciu napiszę każdemu tak:

Doreen Virtue to znana autorka książek z dziedziny ezoteryki. Jej dzieła tłumaczone są na całym świecie. Melissa Virtue to terapeutka praktyk anielskich. Prowadzi warsztaty i naucza spiralnego tańca. Obie są autorkami książki Anielski sennik, którą wydało Illuminatio.
Sny od zawsze są przedmiotem zainteresowania człowieka. Czy są one tylko wytworem naszej wyobraźni? A może w ten sposób jakaś istota wyższa komunikuje się z nami? Co oznaczają? By to sprawdzić powstawały senniki z symbolami, które miały uniwersalne znaczenie. Jednak tak naprawdę tylko jednostka jest w stanie zrozumieć swoje sny. W marzeniach sennych często pojawiają się anioły. Ich zadaniem jest zainspirowanie i wsparcie, motywacja, zachęcanie człowieka do wykonywania różnych działań. Są przewodnikami. Mają pomóc. jednak nie każdy po przebudzeniu pamięta swój sen. Na szczęście jest na to rada, a nawet kilka – sposoby, by go przywołać. Są też metody na kreowanie snu.
Książka jest rodzajem poradnika. Składa się z dwóch części – pierwszej teoretycznej, w której opisano sny jako przedmiot badania ludzkości, sposoby ich przywoływania, techniki przygotowywania się do niego oraz metody kreacji. W drugiej części skupiono się na interpretacji. Autorki pokazały podstawowe symbole senne, które pojawiają się dość często. Potem przedstawiły zagadnienia, które mogą zaprzątać nasze głowy podczas nocy.
Co ciekawe w drugiej części pojawiają się historie osób, które o czymś śniły. Autorki już na wstępie pozycji zapowiedziały, że poprosiły czytelników o podzielenie się opowieściami ze spotkań z aniołami podczas snu. Wybrały kilka, które są charakterystyczne i uniwersalne. Te opowieści są napisane bardzo sprawnie, niemal jak krótkie opowiadania.
Ogólnie sennik nie jest długi. To raczej poradnik, jak odczytywać sny, co w nich widzieć. Poprzez opowieści autorki pokazują, jak można rozumieć to, co nam się przyśni. Nie dają gotowego zestawu odpowiedzi, wskazują jednak drogi, jak odczytywać sny.
Mocnym punktem książki jest to, że jest tematycznie inna. Sny i aniołowie nie łączą się w literaturze zbyt często. Tu również – pojawiają się owszem archaniołowie, którzy symbolizują konkretne rzeczy, jednak nie chodzi o sny, gdzie boski posłaniec mówi nam, co mamy robić. Sny są raczej sygnałem, że powinniśmy coś zrobić, zmienić, a wiadomość tę przesyła nam anioł, przewodnik, który o nas dba.
Pozycja jest niewielka, za to ładnie wykończona. Prosta, ale przyciągająca wzrok okładka, sprawia, że nie można przejść obok książki obojętnie. Gdy pierwszy raz zajrzałam do lektury, miałam wrażenie, że czcionka jest niesamowicie duża, jednak po chwili oczy się przyzwyczaiły i uznałam, że rozmiar jest odpowiedni. Na dodatek pojawiają się w treści niewielkie ozdobniki w postaci gwiazdek, które uzupełniają całość.
Uważam, że książka jest ciekawa, ponieważ porusza temat, którego wcześniej nie miałam okazji spotkać. Senniki pokazują uniwersalne symbole zakorzenione w kulturze, a tu mamy informację, że tak naprawdę sny są indywidualne i sami powinniśmy je odczytywać. Przy okazji pozycja pokazuje, że zsyłane są nam nieprzypadkowo i powinniśmy baczniej je obserwować.
Polecam tym, którzy lubią ciekawostki. To książka interesująca, dobrze napisana i ładnie wydana. Dowiecie się kilku ciekawych rzeczy o snach i sobie. Na pewno pomoże wam zrozumieć, że sny nie pojawiają się bez przyczyny. Na dodatek nie jest to suchy poradnik z teorią, ale książka pełna przykładów z życia czytelników takich jak my.

• Rozwój
  • Już nie posiadam