Santorini. Przewodnik Pascal Lajt

Okładka książki Santorini. Przewodnik Pascal Lajt
Łukasz NajderWiesława Rusin Wydawnictwo: Pascal turystyka, mapy, atlasy
turystyka, mapy, atlasy
Pascal

Kupiony na ostatnią chwilę przewodnik okazał się wielką pomyłką. Gdyby nie życzliwość mieszkańców Santorini, którzy obdarowali nas dobrą, dokładną mapą wyspy, nie wiedzielibyśmy jak mamy się dostać w najważniejsze miejsca. Najbardziej boli brak planów opisanych miast z zaznaczonymi atrakcjami turystycznymi. Rozległe opisy, z których ciężko wyłowić ważne informacje tylko pogarszają sprawę. Tylko ze względu na piękne zdjęcia daję dwie gwiazdki.

Nie polecam nikomu tego przewodnika, o ile przewodnikiem można nazwać tę pozycję. Zawiera zbędne, bezużyteczne opisy osób o ich przeżyciach związanych z Santorini. Mógłby to być miły akcent, gdyby pozostała część przewodnika dawała pełny obraz tego, co na Santorini warto zwiedzić. Niestety brakuje tu przede wszystkim map, nie znajdziemy tu planu Firy, ani innych ważnych miejsc (Akrotiri),ba, nawet dokładnej mapy całej wyspy nie ma. Jeżeli ktoś sprawnie posługuje się kompasem to pomocne będą wskazówki wplecione w tekst typu "muzeum znajduje się kilka kroków na północ od...". Odradzam, bardzo się zawiodłem.

• Podróżnicze
  • Poradniki