Czy Polska dogoni Niemcy

Książka warta przeczytania. Jest napisana prostym językiem, tak aby zrozumiał ją przeciętny czytelnik. Pan Orłowski przedstawia problem jakim jest dużo różnica między rozwojem Niemiec i Polski. Różnic dopatruje się w historii obu krajów, w podejściu do różnych problemów, w sposobie rozwiązywania problemów, a nawet w mentalności narodu niemieckiego i polskiego. Dopiero po przeczytaniu lektury wiemy jak wiele czynników wpłynęło na to, że Niemcy są tu gdzie są, a Polska jest daleko w tyle.

Krótkie, acz ciekawe, porównanie gospodarek sąsiadów: Polski i Niemiec. Aczkolwiek synteza, wnioski, mogłyby być nieco obszerniejsze.

Dodaj cytat z książki Czy Polska dogoni Niemcy