Kolacja z zabójcą

Okładka książki Kolacja z zabójcą
Aleksandra Marinina Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Anastazja Kamieńska (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Anastazja Kamieńska (tom 1)
Стечение обстоятельств
W.A.B.
2007-04-01
2007-04-01
Margarita Bartosik
Aleksandra Marinina

więcej Więcej

Debiut Anastazji Kamieńskiej w działaniach operacyjnych. Caryca Aleksandra będąca w czasie pisania tej interesującej powieści dopiero następczynią tronu, zabiera nas w interesujący nieco (bardzo) wyidealizowany świat moskiewskiej policji. Wartka akcja prócz zwykłej w takich przypadkach rozrywki uświadamia nam dlaczego warto znać twierdzenie Fermata, a znajomość historii...

Uwielbiam serię o Nastii Kamieńskiej, a tego tomu z dużą przyjemnością mi się słuchało. Sposób myślenia bohaterki jest mi bardzo bliski. Sama intryga bardzo ciekawie poprowadzona. Mam nadzieję, iż na nowego audiobooka nie będzie trzeba długo czekać.

Książki, które czytam, dobrane są zazwyczaj przypadkowo, więc nic na to nie poradzę, jeśli trafi mi się jakiś knot.
Właśnie mi się trafił.
Nie przekonują mnie te „inteligentne kryminały”, być może autorce dobrze zrobiłby bieg dookoła Moskwy, jako towarzyszkę mogłaby mieć tę niewydarzoną Nastię, której z milicyjnej pensji nie stać na sok pomarańczowy.

treść bez rewelacji, trochę sensacji ,trochę komedii ,ot czasy radzieckie.

Może powinnam dać siedem gwiazdek, bo jest to całkiem udany kryminał. Aby się usprawiedliwić skrytykować mogę szybko odkryte karty i obserwujemy już tylko proces dochodzenia, próby złapania mordercy bardziej niż dedukcję "kto to jest". Sama konstrukcja intrygi i pomysł jest ciekawy, a główna bohaterka faktycznie zasługuje na cykl.
Czasy postsowieckiej Rosji i...

Fajne te książeczki z Anastazją były, początek całej serii już był całkiem ok!

Znalazłem karton z książkami w piwnicy, a tam kolejne książki które przeczytałem. Przeczytałem trochę książek w młodości :) . To książka z mojej półki "różności", wrzucam tu te setki książek które przeczytałem w życiu w latach 2000-2019.

Kiedy Irinę Fiłatową znaleziono martwą w jej mieszkaniu, wyglądało to na wypadek, spowodowany awarią prądu. Pojawiły się jednak wątpliwości, które wskazywały na to, że mogło to być zaplanowane morderstwo.
Sprawą zajmuje się major Anastazja Kamieńska, inteligentna, doświadczona, zajmująca stanowisko analityka milicyjnego.
Anastazja, za pozwoleniem przełożonych bierze udział...

Przeciętna.Nie wzbudziła we mnie wielkich emocji, prawdę mówiąc żadnych emocji.
Podwójne imiona czynią lekturę uciążliwą, sprawa toczy się powoli a zakończenie to raczej nie na poważnie (dał się tytułowy zabójca podejść jak dziecko).
Niewiele opisów miasta, nie nakreślone tło za wyjątkiem informacji o cenie soku pomarańczowego. Główna bohaterka to taka trochę mało...

Kryminał ok, fajny twist, ale główna bohaterka jest Mary Sue i mega mnie wkurwiała

Swietny kryminał z dobrze opisanymi postaciami.Może jednak być problematyczny dla młodszego czytelnika nie znającego języka i kultury rosyjskiej. Samo zorientowanie się "kto jest kto" może być problemem przy licznie używanych zdrobnieniach imion czy otczestwach. I tak np. główna bohaterka to Anastazja Kamieńska, Nastka, Aśka, Stasieńka czy Anastazja Pawłowna - no można...

1 721
  • Kryminały