Zamki państwa krzyżackiego

Okładka książki Zamki państwa krzyżackiego
Jacek Borkowski Wydawnictwo: turystyka, mapy, atlasy
Kategoria:
turystyka, mapy, atlasy
Wydawnictwo:
Język:
polski
ISBN:
8390410354
Dodaj do pakietu
Dodaj do pakietu
Średnia ocen
6,7 6,7 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Reklama
Reklama

Książki autora

Okładka książki Świat Słowian wczesnego średniowiecza Felix Biermann, Jacek Borkowski, Sebastian Brather, Michał Brzostowicz, Johan Callmer, Wojciech Chudziak, Eugeniusz Cnotliwy, Lidia Cymek, Krzysztof Czapla, Edward Dąbrowski, Marek Dulinicz, Marek Dworaczyk, Władysław Filipowiak, Edelgarda M. Foltyn, Ingo Heindel, Marek F. Jagodziński, Henryk W. Janocha, Leszek Kajzer, Michał Kara, Anatol N. Kirpićnikov, Hanna Kóčka-Krenz, Anna Bogumiła Kowalska, Krzysztof Kowalski, Andrzej Krzyszowski, Vladimir I. Kulakov, Zofia Kurnatowska, Stanisław Kurnatowski, Lech Leciejewicz, Barbara Lepówna, Radosław Liwoch, Henryk Machajewski, Marta Młynarska-Kaletynowa, Jakub Morawiec, Waldemar A. Moszczyński, Sławomir Moździoch, Jerzy Olczak, Antoni Porzeziński, Rudolf Prochazka, Marian Rębkowski, Franciszek Rożnowski, Andrzej Rozwałka, Andrzej Sikorski, Ignacy Skrzypek, Sławomir Słowiński, Alexandre N. Sorokin, Błażej Stanisławski, Marek Stasiak, Stanisław Suchodolski, Bartłomiej Szymon Szmoniewski, Grzegorz Teske, A.E. Tjanina, Anna Tyniec-Kępińska, Krzysztof Wachowski, Piotr Wawrzyniak, Martin Wihoda, Gerard Wilke, Marcin Wołoszyn, Anna Wrzesińska, Jacek Wrzesiński, Beata Wywrot-Wyszkowska, Kinga Zamelska-Monczak
Ocena 7,5
Świat Słowian ... Felix Biermann, Jac...
Okładka książki Goci i ich sąsiedzi na Pomorzu Jacek Borkowski, Adam Cieśliński, Andrzej Kasprzak, Wojciech Nowakowski
Ocena 8,0
Goci i ich sąs... Jacek Borkowski, Ad...

Podobne książki

Reklama

Oceny

Średnia ocen
6,7 / 10
3 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
10
4

Na półkach: ,

Bardzo rzetelnie opracowana książka. Oczywiście obszerność tematu powoduje, że nie wszystko np. z historii danych budowli można było ująć w treści, ale bez wątpienia jest to pierwsze w Polsce opracowanie, w miarę szczegółowo przedstawiające wszystkie znane zamki krzyżackie położone na terenie dzisiejszej Polski. Opisująca zagadnienie także pod względem planu przestrzennego zabudowy, architektury i zmieniającego się w trakcie wieków, wyglądu poszczególnych części składowych obiektów. W książce przedstawiono, tak jak wspomniałem wyżej, wszystkie znane zamki i pałace, zarówno rycerskie jak i biskupie, także te, po których już nie ma śladów w terenie lub pozostały po nich tylko ruiny lub relikty w postaci kawałka muru bądź wieży. Dla zainteresowanych historią - wręcz obowiązkowa pozycja na półce, będąca też swojego rodzaju przewodnikiem, gdzie szukać szczegółowszych informacji o danym obiekcie.

Bardzo rzetelnie opracowana książka. Oczywiście obszerność tematu powoduje, że nie wszystko np. z historii danych budowli można było ująć w treści, ale bez wątpienia jest to pierwsze w Polsce opracowanie, w miarę szczegółowo przedstawiające wszystkie znane zamki krzyżackie położone na terenie dzisiejszej Polski. Opisująca zagadnienie także pod względem planu przestrzennego...

więcej Pokaż mimo to

Reklama

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Zamki państwa krzyżackiego


Reklama
zgłoś błąd