Ruiny Gorlanu

Okładka książki Ruiny Gorlanu John Flanagan
Okładka książki Ruiny Gorlanu
John Flanagan Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Zwiadowcy (tom 1) fantasy, science fiction
Zwiadowcy (tom 1)
Ranger's Apprentice. The Ruins of Gorlan.
Jaguar
2009-03-01
2009-03-01
Stanisław Kroszczyński
zwiadowcy flanagan

kocham nsjbfazk

kocham nsjbfazk

Przygodowa. I książek z tej serii jest mnóstwo.

Przygodowa. I książek z tej serii jest mnóstwo.

Cudowna seria.

Cudowna seria.

Polecam! świetna pozycja :) zaraz zaczynam kolejne części.

Polecam! świetna pozycja :) zaraz zaczynam kolejne części.

Bardzo fajna książka do przeczytania, polecam całą serię.

Bardzo fajna książka do przeczytania, polecam całą serię.

Bardzo dobra książka dla młodzieży. Bardzo oryginalne podejście do przygodówki/fantastyki, delikatna otoczka "magii" ale głównie to właśnie umiejętności poszczególnych bohaterów sprawiały, że czytało się to po prostu przyjemnie. "Zwiadowcy", których fabuła umieszczona jest w średniowiecznym świecie, jest idealną książką na początek dla miłośników książek przygodowych.

Książkę wysłuchałem dzięki Audiotece.
Jest to seria którą od dawna mam na liście do przeczytania i cieszę się że w końcu udało mi się. Jest to bardzo przyjemna i lekka fantastyka Trochę musiałem się przyzwyczaić jak lektor wymawia imię "Halta", ale to takie małe marudzenie. A sama książka jest świetna aby dzień w pracy minął Wam dużo szybciej. Przynajmniej jeśli macie możliwość słuchania audiobooków i jednoczesnego pracowania.
Miłego dnia

Książkę wysłuchałem dzięki Audiotece.

Bardzo przyjemnie się czytało pomimo tego, że to fantasy raczej dla młodszych, takie z tych lżejszych gdzie raczej nikt nie umiera i nie ma za dużo brutalności, a można się zrelaksować. Bardzo lubię relację Halta i Willa.

Druga połowa książki bardziej mi się podobała niż pierwsza. Mój ulubiony rozdział to 22, gdzie Horance dostał w końcu szansę wyrównać rachunki :)
Zakończenie też mi się bardzo podobało. Jestem ciekawa co będzie dalej, bo szczerze powiedziawszy to nie bardzo pamiętam.

Weźmy dzisiaj pod lupę serie książek Johna Flanagana czyli Zwiadowców, a dokładniej pierwszy tom tej serii.

15 Will jest postawiony przed ciężkim zadaniem. Jako wychowanek sierocińca ma szansę zostać uczniem jednego z mistrzów i szkolić się w ich fachu, jednak nie wsyztsko idzie zgodnie z jego pierwotnym planem.
Główny bohater marzy o tym by zostać czeladnikiem rycerza i przysłużyć się w sztuce wojny, tak jak i jego ojciec przed śmiercią, okazuje się jednak, że ma zbyt mizerna posturę na to by móc wstąpić w szeregi wojska.
Chłopak jest już prawie, że pewien iż zostanie upchnięty gdzieś na wieś by pracować na roli, gdy niespodziewanie miejscowy zwiadowca, których do tej pory siedział w cieniu występuje przed szereg i prosi barona by poczekał z przydziałem chłopaka do następnego dnia podając mu ważne dokumenty na jego temat....

Zwiadowcy jest to miła lektora dla osób, która dopiero zaczynają przygodę z książkami. Niezbyt gruba książka gdzie akcja dzieje się juz na początku, stopniowo rozkręcając się tak, że pod koniec pierwszej części czuje się niedosyt i pragnie się już wziąść następną część.

W książce trochę denerwuje mnie język, który jednocześnie jest w jakimś stopniu przestarzały jak i tak bardziej współczesny, tak jakby autor nie mógł zdecydować się na to w jaki sposób cche napisać tę książkę, jednka dzieje się to fragmentami oraz jak już się przywyknie do takiego stylu w miarę łatwo się to czyta.

Podsumowując książka jest i dla nowych czytelników oraz i dla tych już obeznanych w literaturze. Książka ma duży potencjał i został on na prawdę bardzo dobrze wykorzystany tak więc nie ma zbyt wiele rzeczy do których można się doczepić. Postacie jak i świat są dobrze napisane i nie ma rządnych niezgodności przez co dobrze się ową książkę czyta.

Główny bohater marzy o tym by zostać czeladnikiem rycerza i...

• Zwiadowcy