Wielka Wojna 1914-1918

Okładka książki Wielka Wojna 1914-1918
Max Arthur Wydawnictwo: Wydawnictwo RM Seria: Świadkowie - zapomniane głosy historia
historia
Świadkowie - zapomniane głosy
Wydawnictwo RM
2015-01-01
2015-01-01

Jeżeli pragnie się poznać kulisy Wielkiej Wojny i jak w praktyce wyglądało jej prowadzenie, nie ma lepszego źródła niż wspomnienia uczestników. Te są w przypadku opracowania Maxa Arthura dość fragmentaryczne i brytyjskocentryczne, ale i tak spełniają swoje zadanie, bowiem przybliżają wszystkie aspekty wojny: od tych stricte militarnych, przez warunki życia w okopach, na psychologicznych kończąc.

Dodaj cytat z książki Wielka Wojna 1914-1918

Ciekawostki historyczne