Pierwsza pomoc w typografii

Okładka książki Pierwsza pomoc w typografii Friedrich Forssman, Hans Peter Willberg
Okładka książki Pierwsza pomoc w typografii
Friedrich ForssmanHans Peter Willberg Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria poradniki
poradniki
słowo/obraz terytoria

Okładka książki Pierwsza pomoc w typografii. Poradnik używania pisma Friedrich Forssman, Hans Peter Willberg
Pierwsza pomoc... Friedrich Forssman,...

Plusy: dobre przykłady druku konkretnych rozdzielczości na konkretnym papierze (dodatkowe wewnętrzne strony).
Minusy: całość to broszura z mało konkretnymi zapiskami z których ciężko coś wynieść.

Miłe wprowadzenie do kaprysów litery.

Bardzo przystępnie napisana lektura dotycząca podstawowych zagadnień typografii. Ta książka (wraz z "Lettera Magica" Krzysztofa Tyczkowskiego) jest absolutnym "must read" dla każdej osoby wiążacej swoją przyszłość z pracą z tekstem. Dotyczy to również projektantów graficznych. Następnie polecam sięgnąć po cegły typu "Typografia książki" M.Mitchell, czy "Elementarz stylu w typografii" R.Bringhursta.

Lektura napisana z poczuciem humoru sprawia, że całość można pochłonąć w jeden wieczór.

"Pierwsza pomoc..." jest na tyle przyjemną książką, że powinna zainteresować też pasjonatów projektowania graficznego, edytorów czy estetów-praktyków.

Miłe wprowadzenie do kaprysów litery.

Książka bardziej do przejrzenia niż do czytania. Pierwsza pomoc udzielona, ale dla kogoś, kto siedzi w typo dłużej i próbuje posiąść pewne umiejętności, temat może wydawać się niezgłębiony. Początkującym prawdopodobnie ratuje życie. Poradnik jest napisany z humorem i dystansem, i zgrabnie wymyka się naukowemu stylowi. Dla laików idealne - tak powiem.

Duża ilość praktycznej i bardzo przydatnej wiedzy, zamknięta w niepozornych 100 stronach. Wiedzy, która przyda się zarówno laikom, jak i osobom, które mają już jakieś pojęcie o typografii, dla obu pozycja zdecydowanie obowiązkowa. Aż chciałoby się, aby inne podobne pozycje stanowiły zbiór tak świetnie wyselekcjonowanych i zwięźle ujętych praktycznych wskazówek...
Dodatkowo pięknie wydana, czyta się szybko i przyjemnie, choć niestety jakość wydania pociąga za sobą i cenę.

Dodatkowo...

Jak sam podtytuł wskazuje, tej książki nie może zabraknąć przy żadnym komputerze. Bez niej nie można napisać najprostszego podpisu pod zdjęcie. Niestety człowiek jest głupi, dopóki się nie przekona na własnej skórze, i aż nie zobaczy sam, że można lepiej.

Niezbędna dla każdego studenta mającego styczność z projektowaniem komunikacji wizualnej i typografią.

Bardzo dobry podręcznik do typografii. Dużo przydatnych informacji, wiele przykładów, ładnie wykonany.

Bardzo użyteczna, szczególnie ze względu na obszerny rozdział o wpływie papieru na jakość druku i problemach, na jakie trzeba zwrócić uwagę przy planowaniu druku.

Świetna pozycja dla każdego, kto choć trochę poznał tajniki typografii i potrzebuje je w sensowny sposób poukładać.

• Grafika
  • Design
  • Typografia
  • Projektowanie
  • Projektowanie graficzne

Dodaj cytat z książki Pierwsza pomoc w typografii