Hope's End

Okładka książki Hope's End Brian McClellan
Okładka książki Hope's End
Brian McClellan Wydawnictwo: Kindle Edition Cykl: Trylogia Magów Prochowych (tom 0.4) fantasy, science fiction
30 str. 30 min.
Trylogia Magów Prochowych (tom 0.4)
Kindle Edition
2013-09-24
2013-09-24
30 min.
Trylogia Magów Prochowych

Historia rzuca światło na jednego z żołnierzy generała Tamasa:panią kapitan Verundisha. Widzisz, kapitan Verundish jest dobrym żołnierzem: oddana swojej karierze i swojemu generałowi , ale ma własne problemy osobiste, poza tym, że przez cały czas jest w niebezpieczeństwie. Po pierwsze, jest żoną okropnego mężczyzny, z którym chce się rozwieść, ale nie może z powodów rodzinnych i religijnych. Po drugie, ma młodą córkę ze swoim mężem, który groził, że zrobi coś strasznego temu niewinnemu dziecku, jeśli Verundish nie udzieli mu rozwodu – w bardzo nietypowy sposób. I po trzecie, generał Tamas powierzył jej kochankowi dowództwo nad "Końcem Nadziei": samobójczego ataku na fortyfikacje, gdzie jej koledzy żołnierze będą rzucać się w zęby zarówno ognia muszkietów, jak i czarów!

Jak kapitan Verundish może uratować tych, których kocha, z tak strasznych sytuacji, nie poświęcając się?

Historia, która wynika z tego układu, to wszystko, o co można prosić od noweli. Pojawi się generał Tamasa i przyjrzymy się jego wewnętrznym motywom przyszłych działań. Kapitan Verundish i jej kochanek to solidne postacie z prawdziwymi dylematami. I jest nawet krótka, ale emocjonująca bitwa. Na koniec wszystkie problemy zostają zgrabnie rozwiązane.

• Chcę przeczytać: serie i cykle
  • Chcę kupić
  • 2017