Elementarz księdza Twardowskiego

Okładka książki Elementarz księdza Twardowskiego Aleksandra Iwanowska, Jan Twardowski
Okładka książki Elementarz księdza Twardowskiego
Aleksandra IwanowskaJan Twardowski Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie religia
14 str. 14 min.
religia
Wydawnictwo Literackie
14 min.

Jedyne co naprawdę dobrego napisał Twardowski to, to, że "nie wierzy, że krowa zarznięta nie idzie do nieba".

Przemyslenia dla każdego! Głeboka treśc, która osadza w rzeczywistości!

Przemyslenia dla każdego! Głeboka treśc, która osadza w rzeczywistości!

Pierwsze moje spotkanie z Elemetarzem księdza Twardowskiego odbyło się za sprawą Biblioteki Pedagogicznej.Wypożyczyłam i przeczytałam.Kilka lat póżniej wysłuchałam audiobooka.Teraz zakupiłam swój własny egzemplarz...lepszej opinii nie potrzebuje książka.

Trochę poezji, Trochę prozy. Przepiękny fragment o psie czekającym przed sklepem.

Skromne i piękne.

Skromne i piękne.

Piękne, mądre teksty do głębszej zadumy , przemyśleń i ku pokrzepieniu serc - polecam na trudne, smutne chwile a także na te dobre i radosne dni

Serdeczności
Monika

Serdeczności
Monika

1955

Przewodnik po życiu. Nie tylko dla Katolików. W tym chyba tkwił fenomen twórczości Księdza Jana, że pisał dla wszystkich. Wierzących i ateistów, wykształconych i prostych, dzieci i starszych. Kiedyś "zaczytywałam się" jego wierszami. Warto było do tego wrócić. Książka, którą warto przeczytać.

Książka bardzo wartościowa w niezwykle naturalnym i po dziecięcemu prostolinijnym podejściu do wiary katolickiej. Ale to równocześnie jest mankamentem dla tych, którzy już od dogmatów kościoła katolickiego się oderwali. Jakkolwiek w bardzo znacznej części należy zgodzić się ze światopoglądem, który za tym stoi (w końcu wszyscy jesteśmy jego spadkobiercami),to za bardzo przesiąknięty jest on powierzchownością religii katolickiej i jej ograniczeniami.

Te wiersze mają w sobie niepowtarzalny urok. Wracam do nich od czasu do czasu.

Te wiersze mają w sobie niepowtarzalny urok. Wracam do nich od czasu do czasu.

Wspaniały poeta, szkoda, że jednak za mało znany...

Wspaniały poeta, szkoda, że jednak za mało znany...

• Poezja
  • Religia