Książka poniekąd kucharska

Vers
2000-01-01
2000-01-01
chmielewska książka poniekąd kucharska

Jedyna sensowna książka o tym jak coś ugotować, którą miałem w rękach. Bez ingrediencji w miligramach, bez temperatur pieczenia podanych z dokładnością do drugiego miejsca po przecinku. Za to mnóstwo humoru, ciekawych opowieści i praktycznych porad.
Czasem wracam do niektórych opisów przygotowanie potraw, a żarty autorki dobrze m śmieszą mnie tak samo, jak 20 lat temu....

Najgorsze co można zrobić to do "Książki poniekąd kucharskiej" podejść na serio, jak do książki kucharskiej z prawdziwego zdarzenia. Owszem, znajdą się w tej książce przepisy i porady kulinarne ale dużo bardziej powinno się tę publikację przeczytać dla anegdot i dygresji jakie zawarła w niej Chmielewska. Dla prawdziwego fana Chmielewskiej, zwłaszcza takiego, który...

Książka z przepisami napisana z humorem

Nietypowa książka kucharska, przepisy (nie zawsze zresztą dokładne) przeplatane anegdotami z codziennego życia. Nie polecam czytać "na głodniaka", ale gdy ma się ochotę na coś lekkiego, to i owszem. Nawet się momentami ubawiłam.

Dawno nie miałam w rękach takiego szajsu. Miało być zabawnie, a zabawne były może dwa, trzy fragmenty. Bez zabawnych elementów to tylko zapiski kulinarnych receptur i to w formie jak z bardzo brudnego brudnopisu. Stracony dzień.

Powracam do niej co jakiś czas, odpręża i wywołuje uśmiech. Mnóstwo zabawnych historyjek kulinarnych plus przepisy. Ale ja kocham Chmielewską miłością wielką :)

Śmieszne wydarzenia i ciekawe anegdoty z życia pisarki wplecione w ..jakby to powiedziec, a raczej napisać...hym,w rozważania teoretyczno kuchenne.Teoretycznie,ponieważ pani Chmielewska była raczej ostatnią osobą, którą można by było posądzić o przyjemność z gotowania. Fajnie i szybko się czyta:)

rewelacyjna i jako książka kucharska i jako źródło świetnych anegdot.To taka książka kucharska na wesoło,niemniej parę fajnych przepisów można tutaj znaleźć i wykorzystać...

Sentyment do książek Pani Chmielewskiej sprowadził na moją drogę i tą pozycję. Wprawdzie przepisów nie sprawdziłam, ale klimat pozostaje klimatem:) Nie warto jedynie czytać jak jest się głodnym, lepiej zjeść coś przed lekturą;)

Ciągle wracam z nią do kuchni

1 197
  • Chcę w prezencie
  • Joanna Chmielewska
  • Domowa biblioteczka
  • Literatura polska
  • Kulinaria

Dodaj cytat z książki Książka poniekąd kucharska