Książka poniekąd kucharska

Vers
chmielewska książka poniekąd kucharska
kulinaria, przepisy kulinarne
chmielewska książka poniekąd kucharska

Nietypowa książka kucharska, przepisy (nie zawsze zresztą dokładne) przeplatane anegdotami z codziennego życia. Nie polecam czytać "na głodniaka", ale gdy ma się ochotę na coś lekkiego, to i owszem. Nawet się momentami ubawiłam.

Dawno nie miałam w rękach takiego szajsu. Miało być zabawnie, a zabawne były może dwa, trzy fragmenty. Bez zabawnych elementów to tylko zapiski kulinarnych receptur i to w formie jak z bardzo brudnego brudnopisu. Stracony dzień.

Powracam do niej co jakiś czas, odpręża i wywołuje uśmiech. Mnóstwo zabawnych historyjek kulinarnych plus przepisy. Ale ja kocham Chmielewską miłością wielką :)

Śmieszne wydarzenia i ciekawe anegdoty z życia pisarki wplecione w ..jakby to powiedziec, a raczej napisać...hym,w rozważania teoretyczno kuchenne.Teoretycznie,ponieważ pani Chmielewska była raczej ostatnią osobą, którą można by było posądzić o przyjemność z gotowania. Fajnie i szybko się czyta:)

rewelacyjna i jako książka kucharska i jako źródło świetnych anegdot.To taka książka kucharska na wesoło,niemniej parę fajnych przepisów można tutaj znaleźć i wykorzystać...

Sentyment do książek Pani Chmielewskiej sprowadził na moją drogę i tą pozycję. Wprawdzie przepisów nie sprawdziłam, ale klimat pozostaje klimatem:) Nie warto jedynie czytać jak jest się głodnym, lepiej zjeść coś przed lekturą;)

Ciągle wracam z nią do kuchni

Bardzo zabawna w typowy dla Chmielewskiej sposób. A i ciekawostki odnośnie gotowania można wyłuskać.

ubawiła mnie!

Do tej pory w głowie siedzi mi żmijówka o której czytałam jako dziecko.

Dyskusje

1 154
  • Chcę w prezencie
  • Joanna Chmielewska
  • Domowa biblioteczka
  • Literatura w spódnicy
  • Literatura polska

Dodaj cytat z książki Książka poniekąd kucharska