Blisko chmur

Okładka książki Blisko chmur
Sylwia Trojanowska Wydawnictwo: Videograf Cykl: Szkoła latania (tom 2) literatura piękna
literatura piękna
Szkoła latania (tom 2)
Videograf
2016-03-30
2016-03-30
literatura polska

Okładka książki Kiedy budzą się motyle Agata Czykierda-Grabowska, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Natalia Nowak-Lewandowska, Jagna Rolska, Alicja Sinicka, Monika Skabara, Anna Szafrańska, Sylwia Trojanowska
Ocena 7,8
Kiedy budzą si... Agata Czykierda-Gra...
Okładka książki Miłość na horyzoncie. Antologia opowiadań w klimacie górskim Anna Bellon, Agata Czykierda-Grabowska, K.A. Figaro, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Natalia Nowak-Lewandowska, Elżbieta Rodzeń, Natasza Socha, Anna Szafrańska, Sylwia Trojanowska
Ocena 7,2
Miłość na hory... Anna Bellon, Agata ...
Okładka książki Szczęście na czterech łapkach Klaudia Bianek, Anna Kasiuk, Robert Kornacki, Agnieszka Lis, Lidia Liszewska, Agata Przybyłek, Natalia Sońska, Joanna Szarańska, Sylwia Trojanowska, Karolina Wilczyńska
Ocena 7,7
Szczęście na c... Klaudia Bianek, Ann...

Druga część też dobra ale gorsza od pierwszej. Wątek w Zakopanym trochę rozwleczony

Sięgnęłam po drugą część "Szkoły latania" i żałuję. Fabuła jest tak kiepska, że szkoda czasu na czytanie. Kaśka rozstała się z Maxem i większą część zajmują miłosne dyrdymały, które nijak się nie mają do życia realnego. 18 - latka przeżywa takie uczucie jak doświadczona i dojrzała kobieta. Nie jest mi po drodze z taką literaturą.
Wydaje mi się, że potencjał tego cyklu został zaprzepaszczony, bo autorka porusza dość istotne problemy - otyłość wśród młodzieży czy przemoc w rodzinie. Jednak popłynęła w stronę miłosnych uniesień i to zdominowało całość. Ciągłe powtarzanie tych samych frazesów - kocham, ale nie mogę nim/nią być. Chcę, ale nie chcę...
Oj nie, po trzecią część nie sięgnę...

Wydaje mi się, że potencjał tego cyklu...

Polecam!!

Polecam!!

Optymistyczna , mądra i wartościowa książka , która podnosi na duchu i daje szanse na lepsze jutro. Jestem miło zaskoczony tą powieścią. Jak najbardziej polecam

Pierwszy tom serii nie wzbudził we mnie entuzjazmu, jednak ze względu na fakt, że staram się dokończyć to co zaczęłam, postanowiłam przeczytać wszystkie części z serii. Niestety nie mogę powiedzieć, że drugi tom mnie wciągną. Przeczytałam chyba z poczucia obowiązku a także tego, że trzeba skończyć to co się zaczęło. W zasadzie tyle... książka jak dla mnie jest nijaka i nudna a miejscami bez sensu, chociaż może komuś przypomni młodzieńcze lata.

Nie lubię niedokończonych historii, dlatego sięgnęłam po kolejną część. Czasami warto przypomnieć sobie młodzieńcze lata by lepiej rozumieć młodzież.

Wszystko to, co napisałam o pierwszym tomie tej serii nadal podtrzymuję. To jest dobre, bardzo dobre! Trudno mi się oderwać od historii Kaśki, dlatego trzeci tom już się czyta :)

Udana kontynuacja pierwszej części nie mogę doczekać się 3 tomu:)

Udana kontynuacja pierwszej części nie mogę doczekać się 3 tomu:)

Wspaniała książka, trafiająca w serce. Aktorka ukazała zwyczajne życie 18-latki, z którą się utożsamiłam. Prawdziwa lekcja miłości oraz kopalnia pięknych cytatów. Książka cała mi dużo motywacji, aby podnieść się z 'dołka', do którego wpadłam. Książka WCIĄGAJĄCA, GENIALNA I MOTYWUJĄCA. Polecam serdecznie.

Dalsze losy Kasi i Maksa i walki dziewczyny o uzyskanie efektów odchudzania. Po dramatycznym rozstaniu Kasia usiłuje zapomnieć o chłopaku. Zaniedbuje przez to terapię i szkołę. Nie daje jej spokoju to co się wydarzyło. Aby zapomnieć wyjeżdża do Zakopanego do swojej ciotki Róży. Tam poznaje sympatycznych bliźniaków oraz pomaga przy prowadzeniu pensjonatu.
Ta część jest zdecydowanie słabsza od poprzedniej, tak jakby autorka zastanawiała jak rozegrać akcję. Dużo jest wewnętrznych dialogów dziewczyny, miotania się w sytuacji.

Ta część jest...

Sylwia Trojanowska Blisko chmur Zobacz więcej