Malowany człowiek: Księga I

Peter V. Brett Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Cykl Demoniczny (tom 1.1) Seria: Obca Krew fantastyka, fantasy, science fiction
The Painted Man
Data 1. wydania:
2009-01-08
Marcin Mortka
Fabryka Słów
Demony Fantastyka Arlen Malowany Człowiek Pustynna Włócznia
The Painted Man
Cykl Demoniczny (tom 1.1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Marcin Mortka
Obca Krew
Demony Fantastyka Arlen Malowany Człowiek Pustynna Włócznia

Bardzo dobrze się bawiłam czytając Malowanego człowieka. Interesująca i wciągająca opowieść. Myślę, że to świetna propozycja do rozpoczęcia przygody z fantastyką, ale fani tego gatunku też będą zauroczeni wykreowanym światem. Wartka, wciągająca akcja dla nieco starszych nastolatków (15/16+) i dorosłych. Fabuła nie jest skomplikowana, jest przyjemna w odbiorze i łatwo się...

Bardzo ciekawa książka. Świat wykreowany jest unikalny i mroczny. Cywilizacja wydaje się znajoma a jednak odległa. Postacie są dosyć ciekawe jednak po większym poznaniu ich są przewidywalne. Książka jest zdecydowanie dla starszych czytelników. Styl pisania jest dosyć mocno infantylny jednak książka jest warta przeczytania

„Malowany człowiek. Księga I" to pierwsza część, pierwszego tomu Cyklu Demonicznego, którego autorem jest Peter V. Brett. Opowiada ona o świecie, w którym ludzkość przeklina noc. Każdej nocy, jak tylko zapadnie zmrok pojawiają się żądne krwi demony. Ludzie chronią się za runami, modląc się aby bariera jaką tworzą przetrwała, a oni i ich bliscy zyskali kolejny dzień życia....

Na myśl, że to dopiero początek mojej przyjaźni z cyklem demonicznym, ślinka leci jak otchłańcom na widok luki w kręgu runicznym :D

Pochłonąłem całego "Malowanego człowieka" (tomy 1.1 i 1.2) w trzy dni czyli jest bardzo dobrze. Widać rozmach historii jaką prezentuje Brett. Czyta się dobrze i lekko, ktoś powie, że historia dzieci/nastolatków mogą być infantylne ale autor szybko prezentuje proces dorastania i jego trudy w otoczeniu otchłańców.

Niesamowicie wciągająca historia pełna bólu, walki z sobą i otoczeniem, niekoniecznie planowanej. Jeden z moich faworytów!

Meh. Nastawiałam się na kawał porządnej fantastyki a z ledwością dokończyłam tę książkę. Może wynika to z faktu, że ta pozycja ma już swoje lata. Nie wiem, nie rozumiem tak wysokich ocen.

Jakiś czas temu zrobiłem sobie pewien research w poszukiwaniu przyzwoitego/dobrego fantasy. Ten gatunek, jak kiedyś tam wspominałem w recenzji, której nikt pewnie nie przeczytał trochę olałem bo po prostu mocno się przejadł.

No i oto siadam do Malowanego Człowieka. Zachęcony recenzjami (m.in na tym portalu), wysokimi ocenami. No to jedziemy.
I powiem Wam tak. Mam z tą...

Sugerując się ocenami, to powinno być arcydzieło, niestety uważam, że to marna pozycja i mimo, że nie ukończyłem jej, to czuję się w obowiązku co niektórych przed nią ostrzec. Dotarłem do połowy i uważam, że jest to książka tylko i wyłącznie dla zbuntowanych nastolatków. Opowiada ona o genialnych dzieciach (w wieku 11-12 lat), ratujących świat przed potworami, natomiast...

Historia o losach trójki bohaterów, których losy niezaprzeczalnie zmierzają ku zjednoczeniu. Spodobał mi się świat, w którym po zachodzie słońca ludzie są, zmuszeni do chowania się w swoich domach chronieni przez runy ochronne uniemożliwiające przedostanie się demon. Najbardziej podobała mi się historia Arlena.

Dyskusje

11 959