Malowany człowiek: Księga I

Peter V. Brett Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Cykl Demoniczny (tom 1.1) Seria: Obca Krew fantastyka, fantasy, science fiction
The Painted Man
Data 1. wydania:
2009-01-08
Marcin Mortka
Fabryka Słów
Demony Fantastyka Arlen Malowany Człowiek Pustynna Włócznia
The Painted Man
Cykl Demoniczny (tom 1.1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Marcin Mortka
Obca Krew
Demony Fantastyka Arlen Malowany Człowiek Pustynna Włócznia

Takie to troszeczkę dziecinne,naiwne i nielogiczne,jak sen.Ale FAJNE!Wchlonelem caly cykl jak paczkę czipsów i chcialem jescze:-))))Napewno nie dla tych co szukają w książkach cos oprócz rozrywki,ale innym polecam jak najbardziej...

Jedna z najlepiej napisanych książek fantasy i nie tylko. Zdecydowanie lepsza niż Gra o Tron. Wciąga tak, że połykasz jeden tom za drugim. Logiczna, bez magicznego nadęcia.

Pierwsza książka tego autora, którą czytam. Ciekawy pomysł na stworzenie świata, gdzie biedni ludzie walczą o przetrwanie, żywność i kolejny dzień na bardzo prymitywne sposoby, ale jednak chwytające za serce. Jest i mała grupka osób, która potrafią czytać i robić użytek ze swoich umiejętności, które chcą czegoś więcej od życia. Od samego początku było widać, jak to się...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Super ksiazka.

Książka jest wciągająca. Dosłownie nie mogłam się od niej oderwać, a kiedy się skończyła byłam głodna jak wilk na następną część. Czyta się szybko, łatwo i przyjemnie, więc jeśli ktoś chce odpocząć książka zdecydowania dla niego.

Kwintesencja dark fantasy!

Bardzo spójna, wciągająca, trzymająca w napięciu. Pośród cieni ciężko tu znaleźć chwile radości i epickie zwycięstwa. Sukcesy są niewielkie i giną we wszechobecnym mroku, a cena za nie jest ogromna.
Niezwykła seria, ale też niezwykle dołująca.

Ta książka jest fantastyczna dla miłośników fantastyki. Do 80 strony nic się nie dzieje i jest przedstawienie postaci, miejsc i historii, ale później zaczyna się akcja. Dlatego nie zniechęcajcie się od razu.

Świetne! Zwłaszcza dla początkujących z fantastyką. Co prawda , wraz z kolejnymi tomami moja opinia się zmieniała, ale...nie wybiegajmy za bardzo do przodu. Pierwszy tom gorąco polecam.

Przepadałam na 4 noce z tomem 1.1 i 1.2 ( recenzja dotyczy obu tomów). Czegoś takiego szukałam. Świat- kreacja dla mnie strzał w dziesiątkę! Pojęcia nie mam skąd u autora tak duża wyobraźnia ale kupił mnie kompletnie. Coś innego niż to co czytałam do tej pory. W części 1.1 historia dopiero się zaczyna, świetne wprowadzenie, nieco mozolne i ociężałe miejscami, ale...na tyle...

Wciągająca opowieść o 3 dzieci, które dorastają wraz z rozwijającą się fabułą. Poznajemy bohaterów w trudnych dla nich momentach. Tracą oni bezpieczeństwo i to co znali. Muszą się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Zaakceptować ją lub walczyć o coś więcej. Wszystko osadzone jest oczywiście w świecie fantasy, gdzie na bohaterów czekają by ich zabić otchłańce.

Dyskusje

11 063