Malowany człowiek: Księga I

Okładka książki Malowany człowiek: Księga I
Peter V. Brett Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Cykl Demoniczny (tom 1) Seria: Obca Krew fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
2008-12-01
2008-12-01
Marcin Mortka
Demony Fantastyka Arlen Malowany Człowiek Pustynna Włócznia

Inne podejście do świata, potworów i magii. Wątki zaczynały się dla mnie powoli, ale jakoś wciągnęły (teraz czytam cz 4). Klimat demonów jak z Diablo :) Trochę irytuje brak sprytniejszego wykorzystania runów, ale poznajemy ich możliwości i ograniczenia.

Solidne fantazy. Trudno przestać czytać.

Solidne fantazy. Trudno przestać czytać.

Na półkach: , , , ,

Po takich książkach jak ta, długo w głowie pozostaje stan pewnego rodzaju dezorientacji, czy wręcz hipnozy. Mimo, iż minął już jakiś czas, od odłożenia jej na półkę, dalej żyłem tym, co się w niej wydarzyło. Nawet, kiedy podczas czytania nic szczególnego fabularnie się nie działo, książka szła zupełnie własnym tempem. Do tego stopnia, że czytelnik nie może nadążyć za tym, jak szybko te strony uciekają przez palce. Nie wiedząc kiedy, zdałem sobie sprawę z tego, iż jestem już w połowie, albo nawet dalej. Sięgając po "Malowanego człowieka" otrzymujemy świetnie stworzony świat przedstawiony, oraz doskonałe kreacje głównych bohaterów. Dodatkowo nietuzinkowy sposób poprowadzenia fabuły, który sprawia, że jesteśmy z postaciami właściwie już od ich dzieciństwa, dzięki czemu, jak nikt inny rozumiemy ich decyzję i problemy. Niesamowita wielowątkowość, w której odnajdziemy walki z krwiożerczymi istotami, problemy rodzinne i społeczne, miłość(lub też jej brak), a także trudną drogę, od tak zwanego "zera" do bohatera. Choć ten ostatni aspekt nie wydaje się być szczególnie oryginalny i kojarzy nam się, z pierwszym lepszym filmem o superbohaterach, tak tu uwierzcie mi na słowo, że niczego bardziej się nie wyczekuje, jak tego kiedy młody Arlen stanie się wielkim wojownikiem. Autor bardzo dokładnie i powoli kreuje świat, tworząc podwaliny wejścia, do naprawdę niewiarygodnego uniwersum. Szczerze? Dawno się tak dobrze nie bawiłem. Peter V. Brett stworzył kawał dobrej fantastyki.

Ciekawy pomysł na świat, trójka głównych bohaterów bardzo odmienna, ale każda ciekawa na swój sposób i dobrze wprowadzona w powieść. Akcja toczy się płynnie, także szczerze polecam.

Nie wiem czemu, ale jako demony wyobrażam sobie tylko tego drewnianego stworka ze Strażników galaktyki

Zdecydowanie dobre i zdecydowanie najlepsze z cłego cyklu.

Zdecydowanie dobre i zdecydowanie najlepsze z cłego cyklu.

Bardzo dobry początek i mam nadzieję, że będzie tylko lepiej.

Bardzo dobry początek i mam nadzieję, że będzie tylko lepiej.

Z jednej strony ta książka zachęca, z drugiej odpycha. Już mówię w czym rzecz: ciekawa fabuła, otchlańce, idea kary bożej. Z drugiej dosyć infantylne i nierealne zachowania bohaterów. Ogólnie mało to magiczne w tym świecie po.

Dziś razem ze mną kontynuacja "Malowanego człowieka" księga II. Historia zaczyna się równo z zakończeniem poprzedniego tomu. Ludzkość powoli wypowiada wojnę demonom. Arlen, Leesha i Rojer dorośli. Każde z nich odkrywa w sobie moce, które będą pomocne w wojnie. Ich losy się splatają w dobrym momencie. Rozpoczyna się bitwa o Zakątek Drwali.
📚
Wow! To dopiero druga księga, a ja już wiem, że to będzie jedna z moich ulubionych serii fantastycznych. Jak bardzo podobał mi się wykreowany świat w T. I , tak tutaj jest jeszcze bardziej rozwinięty. Poznajemy nowe osady i zaginione miasto. A pośród nich oczywiście kolejne hordy potworów.
📚
Najważniejszym elementem tej książki są jej bohaterowie. Przeszli już wiele i spotkali niejedne potwory. To sprawia, że są oni i dojrzalsi i coraz ważniejsi, nie liczy się już tylko sama wojna. Dlatego w tej historii doceniam stopniowe budowanie napięcia. To z ich perspektywy poznajemy świat, ale i przez nich rozpoczyna się walka człowieka z demonami. Łącząc siły mocy, zielarstwa i muzyki odkryją, że to wystarczy aby pociągnąć innych do walki. Nowe relacje między bohaterami wzbogacają dodatkowo jeszcze fabułę.
📚
Świetnie się bawię z tą historią. Na pewno będę ją kontynuować. A Wam nadal gorąco ją polecam.

📚
Wow! To dopiero druga księga, a...

"Malowany człowiek" to historia o walce człowieka z demonicznymi bestiami. Z każdym zmierzchem bestie atakują. Zdziesiątkowana ludność próbuje chronić się magicznymi runami ale bezpieczni są tylko w świetle dnia. W tym upadającym świecie, dorasta trójka bohaterów: Arlen, który chciałby robić coś więcej niż chowanie się za runami, Leesha adeptka zielarstwa i Rojer, którego los odmieniły skrzypce. Czy poradzą sobie w tym okrutnym świecie ?
🐉
Do M.C. zabierałam się dosyć długo, a teraz po I tomie mam tylko jedno pytanie - jak najszybciej dostać kolejny tom ? 😁 To było naprawdę dobre! Prawdziwa czysta fantastyka z cudownie wykreowanym, przemyślanym i intrygującym światem. Wydaje się być mocno rzeczywisty. Bardzo ciekawy pomysł na fabułę, która została pięknie zrealizowana. Autor ma bardzo przyjemny styl pisania. Czyta się świetnie, nawet jeśli życie bohaterów nie rozpieszcza. Poznajemy naszą główną trójkę gdy są dziećmi i razem z nimi wrastamy w ten świat jak i w naturę człowieka, który by przetrwać, będzie zdolny do wielkich czynów lub wielkiego okrucieństwa. A uczucia takie jak strach czy zazdrość nie są nikomu obce.
Mocnym aspektem książki są bohaterowie. Bardzo prawdziwi i różnorodni, a różnice kulturowe i społeczne między osadami dodają autentyczności temu światu.
🐉
Od "Malowanego Człowieka" nie mogłam się oderwać. W pełni mnie pochłonął i na pewno będę czytać dalej. Ogromnie Wam polecam bo to świetna zabawa!

Video

Video