Stephen King Wydawnictwo: Prószyński i S-ka horror
horror
2014-01-01
Agnieszka Lipska-Nakoniecznik
miłość obsesja marzenia KIng horror zło mrok

Jedna z lepszych książek Kinga. Stary dobry klimat lat 90. Każda z postaci dobrze dopracowana, jeśli chodzi o wątki. Fabuła pozytywnie mnie zaskoczyła. Z pozoru dość można powiedzieć śmieszny motyw, samochód morderca, ale King przedstawił to w perfekcyjny sposób. Zakończenie 10/10. Czyta się jednym tchem.

“Miłość jest jak morderca. Wcale nie jest ślepa. To kanibal o wyjątkowo ostrym wzroku. Przypomina wiecznie głodnego owada.
A co zjada? [...]
Przyjaźń [...] Pożera przyjaźń.”

Gdy byłam nastolatką, to w programie telewizyjnym trafiłam na film o “żyjącym” samochodzie. W pierwszej chwili pomyślałam, że ten, kto wymyślił motyw morderczego auta, musiał mieć nieźle pokręcone w...

Stefan w najbardziej typowym wydaniu. Demoniczny pomysł, długie wprowadzenie w historie, stopniowe zagęszczanie akcji, z brutalnym zakończeniem. Typowo, a ekscytująco, jak to u Kinga.

Nie jestem obiektywny! Kocham tą książkę! Kocham samochody! I uwielbiam Kinga!

Wszystko za co lubię Kinga w pigułce! Mało miasteczkowy amerykański klimacik, groteskowe monstrum i naprawdę dający się polubić bohaterowie i zapierająca dech w piersiach akcja! Jest to kolejna książka tego autora przez którą przebrnąłem i zaraz biorę się za kolejną, Stephen potrafi zatrzymać przy sobie czytelnika. :)

Czyta się dobrze, jak to Kinga, lecz jest niesamowicie rozwleczona. Nie utrzymuje napięcia jak inne powieści tego autora - historie niektórych bohaterów nie wnoszą za wiele do całości.

Nie wiem jak King to robi, ale nawet z tak teoretycznie durnej do granic możliwości historii potrafi stworzyć niezwykle ciekawą, wciągającą i trzymającą w napięciu książkę. To w pewnym sensie arcydzieło. Nie, to po prostu jest arcydzieło.

Ksiazka bardzo dobra, nie mam wiekszych zastrzeżeń. Tak naprawdę bardziej nazwałbym ją dramatem psychologicznym. Arnie to postac, ktora smialo można by porownac np do Raskolnikova albo do filmowego Arthura Flecka (Jokera). Podsumowujac Arnie jest postacia tragiczną. Mimo wszystko jest mi go żal. Calość oczywiscie skupia sie na tytulowej Christine ale nie byłoby jej bez...

Historia wciągająca, opisów jest na tyle , by zrozumieć sytuacje, ale nie były nużące (choć czasami było ich za mało). Zakończenie, bynajmniej dla mnie, po części przewidywalne, ale i tak bardzo mi się podobało. Nie stracisz czasu czytając jej.

Pierwsze spotkanie z autorem i całkiem pozytywny odbiór, choć oczywiście trzeba być w nastroju na "bajkę" dla dorosłych :D

Dyskusje

9 772