Stephen King Wydawnictwo: Prószyński i S-ka horror
horror
2014-01-01
Agnieszka Lipska-Nakoniecznik
miłość obsesja marzenia KIng horror zło mrok

Historia wciągająca, opisów jest na tyle , by zrozumieć sytuacje, ale nie były nużące (choć czasami było ich za mało). Zakończenie, bynajmniej dla mnie, po części przewidywalne, ale i tak bardzo mi się podobało. Nie stracisz czasu czytając jej.

Pierwsze spotkanie z autorem i całkiem pozytywny odbiór, choć oczywiście trzeba być w nastroju na "bajkę" dla dorosłych :D

Na półkach: , , , ,

Nie wiem czy teksty piosenek po prostu traciły one na przekładzie, ale z każdym kolejnym cytatem Disco Polo rosło w moich oczach do rangi sztuki.

Nie powiem, żeby to była najlepsza książka, jaką czytałam w życiu, ale była wystarczająco wciągająca, żebym bez bólu ją pochłonęła, pomimo oczywistości zakończenia. Nie oszukujmy się - to taka klasyka gatunku, sama powieść jest dla mnie wręcz napisana "podręcznikowo". To miało swoje wady i zalety, bo z jednej strony niczym nie mogła mnie zaskoczyć , ale z drugiej ciąg...

Moj top 5 Kinga - swietna, zaskakujaca i trzymajaca w napieciu, z bardzo dobrze wykreowanymi postaciami.
Motyw fantastycznego samochodu juz gdzies byl (nawet w innej ksiazce tego samego autora), i mimo poczatkowego sceptycyzmu (mordujacy samochod? - ok...), moge spokojnie stwierdzic, ze ta historia zdecydowanie miala cos w sobie i bardzo mnie wciagnela.

Książkę zapamiętam jako auto, które morduje.
Zabrakło mi w tej opowieści większej głębi, podczas czytania głownie przeważała obojętność emocjonalna za wyjątkiem końcowego"mindfucka".
Główny antagonista jak i niektóre postaci były irytujące i wkurzające, mimo tych wad autor poprowadził w bardzo ciekawy sposób relacje między bohaterami oraz zawarł interesujące postawy,...

Audiobook

W moim przypadku to była lektura z cyklu "chcę obejrzeć film, więc najpierw przeczytam książkę". Muszę przyznać, że się rozczarowałem. Po Kingu spodziewałem się więcej. "Christine" jest powieścią zaliczaną do horrorów, ale bać się nie ma zupełnie czego. Sam pomysł jest oryginalny jak na datę napisania tej powieści i za to należy się uznanie autorowi, ale wykonanie wypadło...

Jedna z najlepszych powieści autora. Czyta się jednym tchem. Pozostawia pewien niedosyt, ale to typowa dla książek dobrych i zapadających w pamięć na długo.

Moim zdaniem jedna z najlepszych książek Kinga.
Jak to mówią: "Po prostu King. Nic dodać nic ująć."

Dyskusje

9 562