Egipt w czasach Napoleona

2002-01-01
2002-01-01
Renata Wilgosiewicz-Skutecka
wojskowość powszechna wojny napoleońskie

Książka napisana jest rzetelnie i przejrzyście, dobrze się czyta, zawiera wiele szczegółowych informacji. Czegoś jej jednak brakuje. Sam temat jest fascynujący, wydawałoby się, że sama historia i temat wystarczą, aby książka trzymała w napięciu, tak jednak nie jest. Poza kilkoma fragmentami nie czuć w niej przygody i dynamiki zdarzeń. Autorka wymienia wiele nazwisk, jednak wszystkie postacie nikną w tłumie, brak im charakteru i życia.
Co do samego wydania, podział na rozdziały i podrozdziały jest bardzo przydatny, tym bardziej że niestety brakuje indeksu nazwisk, co utrudnia wyszukiwanie konkretnych informacji. Na końcu książki jest zamieszczony chronologiczny wykaz zdarzeń, co ułatwia lekturę. Wydawca ograniczył się do zamieszczenia bibliografii polskiej, do której akurat autorka się nie odnosi, brakuje natomiast wykazu książek obcojęzycznych, naturalnie mniej interesujących dla polskiego czytelnika, jednak dających wyobrażenie o źródłach, z których autorka czerpała.
Podsumowując, książka nie porywa, ale warta jest polecenia, szczególnie tym, którzy interesują się tematem.

Dodaj cytat z książki Egipt w czasach Napoleona

Ciekawostki historyczne