Król Piast: Michał książę Wiśniowiecki

Okładka książki Król Piast: Michał książę Wiśniowiecki Józef Ignacy Kraszewski
Okładka książki Król Piast: Michał książę Wiśniowiecki
Józef Ignacy Kraszewski Wydawnictwo: Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza Cykl: Dzieje Polski (tom 26) literatura piękna
Dzieje Polski (tom 26)
Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza
1989-01-01
1989-01-01
8320541425

Elekcja króla Polski była jedną z wcześniejszych form demokracji w Europie. Inna sprawa jakie były tego konsekwencje. Natomiast dzisiaj słyszę, że w Polsce jest młoda demokracja. Takie zdanie mogą mieć albo złośliwcy, albo ignoranci. Zachęcam do przeczytania tej książki.

Ta książka jest tak bzdurna, że aż śmieszna. Szkoda czasu, chyba, że robicie eksperyment pt. "Chcę zbadać, jak bardzo można zepsuć powieść historyczną?"

Czasy panowania Michała Korybuta Wiśniowieckiego. Po wygnaniu Jana Kazimierza,polski tron nie zostaje długo pusty, szlachta ma dość panowania obcych władców w Polsce/ Chce spośród siebie wybrać panującego, najlepiej Piasta.

Smutna, poruszająca lektura. Michał Wiśniowiecki pokazany jest jako człowiek uwikłany w bieg przerastających jego mozliwości zdarzeń - zmagający się najpierw z mitem ojca, potem zaszczytem królewskiej władzy, wreszcoe z wrogami i własną słabością.

• Historyczne
  • Powieść historyczna