Miś Paddington

Okładka książki Miś Paddington Michael Bond
Okładka książki Miś Paddington
Michael Bond Wydawnictwo: Grafag Seria: Paddington opowieści dla młodszych dzieci
31 str. 31 min.
opowieści dla młodszych dzieci
Paddington
Grafag
1998-01-01
1998-01-01
31 min.
Klaudia Iwanicka

"Paddington" Michaela Bonda to urocza i niezwykle ujmująca opowieść, która przenosi czytelnika w świat przygód małego misia imieniem Paddington. Ta klasyczna książka dla dzieci zdobyła serca czytelników na całym świecie, i zasłużenie!

Historia zaczyna się, gdy mały misiek Paddington przybywa z dalekiej Peru do Londynu, na stacji kolejowej Paddington. Bezdomny, zagubiony i tylko z jednym walizkowym bagażem – a w nim etykieta z napisem "Proszę się mną zająć" – Paddington szybko wzbudza sympatię wszystkich wokół siebie.

Urok tej opowieści tkwi w prostocie i cieple, z jakim autor kreuje postać Paddingtona oraz jego interakcje z ludźmi. Misiek ten jest pełen naiwności, ciekawości świata i dobrej woli. Jego przygody są jednocześnie zabawne i pełne wartości, a humor Bonda przemawia zarówno do dzieci, jak i dorosłych.

Wielką siłą tej książki jest również ilustracyjna praca Peggy Fortnum, która doskonale uchwyciła charakterystyczny wygląd Paddingtona oraz Londynu, gdzie toczy się większość przygód misia.

"Paddigton" to nie tylko lektura dla najmłodszych, ale także książka, która z przyjemnością będzie czytana przez rodziców czy nauczycieli dzieciom. Zachwycający misiek z beretem i płaszczem stworzył trwałą ikonę literatury dziecięcej, a jednocześnie przypomina nam o wartościach takich jak uprzedzenie, przyjaźń i otwartość na drugiego człowieka.

W skrócie, "Paddington" Michaela Bonda to klasyk literatury dziecięcej, który pozostaje uroczy i inspirujący przez pokolenia. Odczuwa się w nim magię opowieści, która bawi, wzrusza i przekazuje ważne wartości życiowe.

Miś Paddington z Peru trafia do Państwa Brown w Londynie. Nie wszystko idzie mu jak po maśle, dodatkowo cechuje się wspaniałym poczuciem humoru. Bardzo fajna książka dla dzieci, dorośli też się momentami przy tym trochę ubawią ;)

Paddingtona zgarnęłam z biblioteki, z myślą o czytaniu naszemu czteroletniemu synkowi do snu. Przepadłam po kilku stronach. Nawet my, starzy, śmialiśmy się z perypetii misia w głos! I codziennie wieczorem ponaglaliśmy syna, żeby szybciej ubierał się w piżamkę - w końcu Paddington czeka ;) Świetna książka, nie tylko dla dzieci.

Uroczy. Bo mowa oczywiście o misiu. Książka ma swobodny humor, można spokojnie się w niej odnaleźć nawet jako dorosły. Z miłą chęcią poczytam swoim dzieciom w przyszłości.

W sumie to nigdy nie rajcowały mnie perypetie Puchatka, Uszatka czy innego niedźwiadka. Nic więc dziwnego, że przygody Paddingtona, zarówno w wersji rysunkowej jak i książkowej, okazały się dla mnie zupełnie nieprzyswajalne.

Idealna do zobaczenia usypiania ;)

Idealna do zobaczenia usypiania ;)

niezłe. mega niezłe gigant niezłe. super niezłe!

niezłe. mega niezłe gigant niezłe. super niezłe!

Miłe przypomnienie sobie ulubionych książek z dzieciństwa... :)

Miłe przypomnienie sobie ulubionych książek z dzieciństwa... :)

Paddington to miś jakich mało. Sięgnąłem po tę książkę, zachęcony zwiastunem filmowym i się nie zawiodłem. Opowieść o peruwiańskim niedzwiedziu, który zrządzeniem losu trafia do Państwa Brown, czteroosobowej rodziny, wywracając ich Świat do góry nogami. Polecam dla małych i dużych.

Jednym słowem cudowna!! Pozycja nie tylko dla małych czytelników, dorosłym też się podoba :)
Polecam!!!

Polecam!!!