ALAANTKOWE BLW. Od niemowlaka do starszaka

Okładka książki ALAANTKOWE BLW. Od niemowlaka do starszaka
Joanna AngerAnna Piszczek Wydawnictwo: Mamania Seria: BLW kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
BLW
Mamania
2015-01-01
2015-01-01
przepisy blw niemowlę dziecko

Okładka książki Alaantkowe BLW. Dla dzieci i całej rodziny Joanna Anger, Anna Piszczek
Ocena 8,0
Alaantkowe BLW... Joanna Anger, Anna ...
Okładka książki Wszystko o rozszerzaniu diety i 50 przepisów na start Joanna Anger, Anna Piszczek
Ocena 8,0
Wszystko o roz... Joanna Anger, Anna ...
Okładka książki Sezonowe Alaantkowe BLW Joanna Anger, Anna Piszczek
Ocena 8,0
Sezonowe Alaan... Joanna Anger, Anna ...
Okładka książki Gotuj z Alą i Antkiem. Książka kucharska dla dzieci Joanna Anger, Anna Piszczek
Ocena 2,0
Gotuj z Alą i ... Joanna Anger, Anna ...

Fajne przepisy, proste, motywujące i rodzica do diety :) Można robić większe porcje i najeść się całą rodziną, do tego zdrowo. Na razie skorzystalam tylko z jednego przepisu, zrobiłam bułki, ale wyszly twarde, chyba jednak lepsze są standardowe drożdże, nie te suszone ;) Dziś kupię serek homogenizowany i będę kombinować z leniwymi kluskami. Brakuje mi jedynie przy przepisach od jakiego wieku można jeść danie.

Niestety bardzo się rozczarowałam, odnoszę wrażenie, że większość przepisów jest albo na słodko (oczywiście bez cukru, ale ileż można jeść naleśniki i placuszki, szczególnie, że rozszerzanie diety polega przede wszystkim na prezentowaniu różnorodnych pokarmów w wielu różnych postaciach), albo smażonych na tłuszczu. Żałuję, że wydałam tyle pieniędzy na tę i dwie kolejne pozycje z cyklu „alaantkowego blw”.

Bardzo przydatna książka - zarówno z perspektywy rodzica, jak i dietetyka :) proste, zróżnicowane przepisy, w większości z łatwo dostępnych składników i cenne rady autorek pomogą wprowadzić metodę BLW u maluszka.

Wiele przepisów z tej książki zostało w naszej domowej kuchni na dłużej (w wersji "dla dorosłych" czyli dosmaczone np. solą).

Od siebie bardzo polecam:
Makaron z buraczanym pesto
Zupa z czerwonej soczewicy
Placki łososiowe

U nas nie sprawdziły się do tej pory jedynie placuszki amarantusowe.

Warto mieć w swojej biblioteczce :)

PS. Odnosząc się do jednej z opinii poniżej: wiele przepisów zawiera mąki lub kasze pełnoziarniste, węglowodany złożone są niezbędne w diecie malucha. Białko i tłuszcze są w odpowiedniej dla wieku proporcji, wiem, bo niektóre przepisy przeliczałam w programie dietetycznym (ot, zboczenie zawodowe :D)

Od siebie bardzo polecam:...

Na ten moment oceniam książkę jako książkę, bo nie przygotowałam z niej na razie żadnego przepisu. Bardzo pożyteczny wstęp - krótki, treściwy, wystarczający. Ładnie wydana, bez zbędnych "porad cioci Krysi". Prosto, krótko na temat. Przepisy również wydają się bardzo przystępne i zróżnicowane - przynajmniej na pierwszy rzut oka. Mam nadzieję, że wykorzystam ją wiele razy i wszyscy będą zadowoleni. :)

Nigdy nie pomagałam mojej mamie w kuchni. Zwyczajnie nie pozwalała mi. Nikomu. Jest raczej osobą, która nie lubi jak się jej pomaga, bo wtedy się przeszkadza.

Zdarzyło się na wakacjach u babci pomóc w robieniu makaronu, czy pieczeniu drożdżowca (ajjj ten smak kruszonki!). Ot, całe moje kulinarne doświadczenia.

Nie ukrywam, że temat gotowania budzi we mnie kompleksy. Mimo, że jak coś przyrządzę da się zjeść i wszyscy żyją, to jednak zawsze gotując odczuwam stres. Normalne to nie jest i postanowiłam się za to zabrać. Przecież uczymy się na błędach, co nie?

Odkąd jestem mamą - gotuję sama. Nie ukrywam, że czasem są dni, kiedy coś zamawiam - zwykle, gdy Leo daje popalić i nawet ciężko iść się wysikać. Są dni kiedy nieprzespane noce się kumulują - bywa ciężko, gdy niemal cały czas jest się samą na "placu boju".

"alaantkowe BLW. Od niemowlaka do starszaka. Domowa książka kucharska" to bardzo ciekawa pozycja z różnymi przepisami zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Przepisy są zdrowe i nie należą do skomplikowanych. W sam raz dla mnie :D

Książka jest podzielona na ciekawe rozdziały dotyczące śniadania, obiadu, nawet piknikowych przekąsek. Zawiera informacje o rozszerzaniu diety dziecka metodą BLW oraz ciekawostki z zakresu "kucharzenia" na temat tego, czym możemy zastąpić dany produkt. Przykład? Jajko można zastąpić bananem - ja na przykład nie wiedziałam.

Planuję zrobić z córką babeczki na Sylwestra. A może na urodziny? Zobaczymy. Na pewno coś się będzie działo, więc trzymajcie kciuki!

Nie ukrywam, że temat gotowania budzi we mnie kompleksy. Mimo,...

Super przepisy. Prawie wszystkie przerobione z Młodym. Dziewczyny robią duuużo dobrego, począwszy od przepisów, poprzez wskazówki dotyczące żywienia, na motywowaniu mam skończywszy. Gorąco polecam książki i stronę alaantkowych- Mama:)

Średnia, 90% przepisów to mąka i owoce w najróżniejszej postaci, krótko mówiąc cukier, cukier i jeszcze raz cukier( z owoców oczywiście, ale jakie to ma znaczenie skoro na śniadanie obiad i kolację non stop cukier)
Może kilka przepisów z rybą albo mięsem.
Ubogie i kilku składnikowe.
Przepisy fajne ale na drugie śniadanie albo deser, nawet takie postne momentami.
Wedle mnie naprawdę słabo odżywcze, kosmiczna ilość węglowodanów, zero białka, znikome ilości tłuszczy

Może kilka przepisów z rybą albo mięsem.
Ubogie i kilku składnikowe.
Wedle...

Warto , co wiecej cala rodzina sie naje. Mąż też:)

Warto , co wiecej cala rodzina sie naje. Mąż też:)

W prostocie siła chciałoby się powiedzieć. Super książka! z masą szybkich i łatwych przepisów. Mimo, że sama prowadzę bloga kulinarnego bo mam dzieci na dość restrykcyjnej diecie i mam spore doświadczenie w tym temacie to znalazłam w tej lekturze sporo fajnych pomysłów. Polecam szczególnie rodzicom, którym wydaje się, że zdrowe żywienie dzieci jest trudne. Nie jest, wystarczy tylko chcieć i wiedzieć skąd czerpać inspirację.

Bardzo fajne przepisy

Bardzo fajne przepisy