Biblia

Α Ω

Jest to jedno z mniej lubianych przeze mnie tłumaczeń. Język jest- co prawda- uroczysty i piękny, jednak dzieje się to kosztem wierności oryginałowi. Marny ze mnie znawca, jednak mam za sobą kilka wersji tłumaczeń (nie tylko katolickich: także protestanckich, a nawet Pismo Święte w przekładzie Nowego Świata świadków Jehowy) oraz przeprowadziłem co najmniej kilka rozmów z...

Tego rodzaju książki najtrudniej się ocenia , ale jeśli chodzi o oddziaływanie na historię ludzkości(nie zawsze dobre) nie ma sobie równych.

Biblia to dla mnie, jako osoby wierzącej, jedna z najważniejszych książek. Przeczytałam całą i cały czas do niej wracam. W różnych chwilach swojego życia szukam w niej odpowiedzi, pokrzepienia, jest swoistym spotkaniem i rozmową z Nim.
Jest to księga, którą warto przeczytać niezależnie od światopoglądu, bo moim zdaniem jest ona elementem naszej tożsamości.

Trudno w ogóle oceniać Biblię i jej Autora, bo to "literatura" najwyższej klasy, poza wszelkimi skalami.

Dziwnie mi to oceniać. Jestem agnostyczką, choć wiele lat byłam katoliczką - chrześcijanką ( wierzącą i praktykującą ). Przeczytałam tylko 4 Ewangelie z całej tej książki. Nie wiem czy kiedykolwiek przeczytam resztę, i nie wiem czy kiedykolwiek sięgnę po Stary Testament. "Może być " to chyba jedna z bardziej pasujących tu gwiazdek... jakby nie było książka jest i nie...

Myślę, że gdyby Biblia była pisana normalną czcionką to by miała z 3000 - 4000 stron.
Warto czytać z komentarzami, warto czytać różnymi systemami. Ogólnie czytać, czytać, czytać :)

Sporym nadużyciem jest status "przeczytana".

Dzień w dzień prze ponad 2 lata. Każdego dnia po 1 rozdziale. I udało się przeczytać całą Biblię. Zdecydowanie polecam przeczytanie tej książki. Jest w niej wiele aspektów o której na co dzień się nie mówi. Wiele ciekawych historii o których na lekcjach religii nikt nie wspomina.

Najlepsze polskie tłumaczenie

3 640