Głos wewnętrzny. Autobiografia

Okładka książki Głos wewnętrzny. Autobiografia Renée Fleming
Okładka książki Głos wewnętrzny. Autobiografia
Renée Fleming Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Muzyczne biografia, autobiografia, pamiętnik
„The Inner Voice: The Making of the Singer
Polskie Wydawnictwo Muzyczne
2015-11-04
2015-11-04
2005-09-07
Janusz Ziolko
autobiografia opera śpiew

Piękny, znakomicie wyszkolony głos, uroda i talent aktorski, a przy tym zadziwiająca naturalność i wspaniałe poczucie humoru - nie tylko na scenie, ale także w znakomicie napisanej autobiografii "Głos wewnętrzny".
Nie mogę sobie wyobrazić bardziej satysfakcjonującego powołania niż moje - pisze artystka w ostatnim rozdziale książki - piękno, człowieczeństwo i historia każdego dnia, połączone z oczyszczającą radością śpiewania.

Autobiografia głosu - tak określiła swoją opowieść artystka, która - jak twierdzi - zdecydowała się na napisanie autobiografii, ponieważ nie znalazła tego rodzaju publikacji u swoich poprzedniczek. A szukała porad doświadczonych muzyków, a nie zabawnych anegdotek z życia gwiazd. Nie trzeba się jednak obawiać, że jest to autobiografia dedykowana wyłącznie śpiewaczkom. Przeciwnie, Fleming ma nie tylko talent do śpiewania, potrafi także interesująco opowiadać.

Świetna książka! Dla muzyków i nie tylko, wspaniałe wskazówki dla młodych adeptów sztuki wokalnej, autobiografia prawdziwa - polecam!

Świetnie napisana i inspirująca do pracy oraz wytrwałości w dążeniu do swoich celów, biografia !

• Biografie, autobiografie
  • 2015