Rebelia

2099-01-01
2099-01-01
Data 1. wydania:
2014-05-13

Z tego, co zauważyłam książka nie jest zbyt dostępna w Polsce w żadnej z form, co trochę mnie przytłoczyło, jednak udało mi się dorwać e-booka po angielsku na Google Play.
Druga część wywarła na mnie nieco gorsze wrażenie niż pierwsza - dalej ten sam, zbyt szybki i prostolinijny przebieg akcji, mało rozpisane wątki. Oprócz tego powieść zmieniła się w trochę zbyt mdłe romansidło, kiedy główni bohaterowie migdalili się w dosłownie każdym rozdziale, chyba tylko poza tymi, w których zostali rozdzieleni.
Wpadło też trochę niedokończonych wątków, a wystarczyłoby 100 stron więcej żeby to dobrze rozpisać. Kwestia końcówki - zbyt szybko, wszystko zbyt szybko. To jak szybko i sprawnie pokonany został ten groźny, niezniszczalny KORP (który składał się, jak dobrze zrozumiałam z dwóch osób?) jak szybko po tym wszyscy przyjęli nowy stan rzeczy, jak bardzo jednomyślni byli.
Druga część mnie nieco zawiodła w porównaniu z pierwszą, mimo, iż pierwsza nie była arcydziełem.
Cóż, ostatecznie daję 4 gwiazdki, bo tragedii nie było, autorce udało się wzbudzić we mnie uczucie zmartwienia losem bohaterów (bardziej niż w pierwszej części), ale też spodziewałam się czegoś więcej.

Dodaj cytat z książki Rebelia