Harry Potter. Książka do kolorowania

2015-11-16
2015-11-16
Joanna Dziubińska
Joanna Dziubińska kolorowanka Harry Potter

Idealny prezent dla Potteromaniaka, który lubi rysować (i kolorować)? Kolorowanka z postaciami z Harry’ego Pottera! Tę część dostałam od mojej przyjaciółki na Boże Narodzenie i to jeden z najlepszych prezentów, jakie do tej pory dostałam ;)

To, co podoba mi się w Potterowskich kolorowankach, to okładka: Mamy tu złocenia, pewne elementy są już kolorowe, ale okładka jest tak zrobiona, że spokojnie możemy ją pokolorować i spersonalizować. Cudo.

Oczywiście okładka jest najmniej istotną częścią kolorowanki. Co znajdziemy w środku? Kilkadziesiąt stron pełnych ilustracji do pokolorowania. Część z nich jest tylko na jedną stronę, ale są takie, które zajmują dwie sąsiednie strony. Wśród nich znajdują się sceny, które znamy z filmów o Harrym Potterze. Część ilustracji to postacie na bądź stworzenia na tle (które czasami składa się z powtarzalnego wzoru). Są również „zapychacze”, czyli jeden wzór, który powtarza się na całe dwie strony. Niektóre są jeszcze takie, że wyglądają w miarę przyzwoicie, a są też takie, że naprawdę można było je sobie darować. Kilka ostatnich kartek jest zapełnione kolorowymi ilustracjami i zdjęciami, tak, że podczas kolorowania można sobie zajrzeć do tyłu, by zainspirować się, jak pokolorować daną ilustrację ;)

W kolorowankach ważną sprawą jest papier: Jest tutaj dość gruby i jeśli zamierzamy kolorować kredkami, jest w sam raz. Niestety nie polecam go do malowania farbami czy mazakami – będzie przebijać na drugą stronę, a niestety całość jest zapełniona ilustracjami, więc jeśli Wam coś przebije, zniszczy obrazek po drugiej stronie. Niestety, chociaż koloruję tylko kredkami, nie uniknęłam takiej sytuacji – mam taką dziwną kredkę, która właśnie mi przebiła na drugą stronę – szczęście w nieszczęściu, że po drugiej stronie był powtarzalny wzór, a nie coś konkretnego, ale i tak mnie to trochę zdenerwowało.

Czy to kolorowanka dla Was? Jeśli lubicie kolorować i jesteście fanami Pottera, to na jakieś 90% powinno Wam się spodobać, ale najlepiej samemu pójść do empiku czy jakiejś księgarni i ją po prostu przejrzeć. Można wybrać również opcję „pocztówki” albo „plakaty” – z tego, co oglądałam, to wszystko jest stworzone na podstawie tych samych ilustracji, które znajdują się w tej kolorowance.

Ja osobiście bardzo lubię tę kolorowankę i uważam, że te z serii o Potterze są najlepszymi w mojej skromnej kolekcji ;)

Na pierwszy rzut oka oglądając tę kolorowankę pomyślałam, że chyba spodziewałam się czegoś innego. Po chwili jednak zaczęłam się zastanawiać - właściwie czego? O dziwo obrazki, które na początku wydawały mi się najmniej atrakcyjne, przyniosły mi chyba najwięcej frajdy! To moja pierwsza kolorowanka dla dorosłych i nie sądziłam, że tak mnie pochłonie - mimo, że blisko mi już do 3 z przodu, ucieszyłam się jak dziecko, dostając ją w prezencie. Dużo rysunków jest bardzo wymagających i musiałam co chwilę strugać kredki, żeby nie wyjść za linię, natomiast inne dają nam okazję do samodzielnego cieniowania na większych elementach. Na kilku stronach, po wytrwałym kolorowaniu udało mi się nawet uzyskać efekt trójwymiarowy! (pewnie tylko ja tak uważam, ale i tak cieszy) Część rzeczywiście wygląda - jak to ktoś tu skomentował - jak kiepsko przerysowane kadry z filmu, z drugiej strony to jest kolorowanka. Serio. Nie książka ze zdjęciami.
Podsumowując - choćby dla samej radości kolorowania Zgredka, szczerze i z całego serca polecam.

Książkę oceniam na 8/10. Obrazki są ładne, jednak jakość papieru pozostawia wiele do życzenia - na pewno markerami czy długopisami nie da rady. Polecam wszystkim fanom :)

Dla mnie, jako wiernej Potterhead od sama nie wiem ilu lat, była to pozycja obowiązkowa. Większość obrazków do kolorowania jest zrobiona naprawdę ślicznie i starannie, oprócz tych, które wyglądają jak przerysowane sceny filmowe, ale i te da się pokolorować. Ale to tylko mały minus (tak jak i klejona książka, szybko się rozpadnie),zalet jest zdecydowanie więcej. Wracam do tej kolorowanki za każdym razem, gdy mam wolną chwilę, także z sentymentu do ukochanej serii z dzieciństwa. Jeszcze bardziej zyskuje to, gdy w tle leci soundtrack, albo któryś z filmów o Potterze. Niesamowity klimat. Albo to tylko nostalgia mojego starego jestestwa, które nie potrafi zaakceptować dorosłości ;)

Ostatnio popularne stały się kolorowanki "dla dorosłych" jako sposób na spędzenie twórczo wolnego czasu. Powyższa książka zawiera do pokolorowania różne sceny z filmów o Harrym Potterze, herby domów Hogwartu, oraz inne graficzne wariacje związane z przygodami małego czarodzieja.
Osobiście udało mi się wygrać tę książkę w kokursie rysunkowym organizowanym przez Moondrive, więc mogę ją testować za darmo, natomiast jeśli miałabym ją kupić za jej cenę detaliczną, wynoszącą prawie 30zł to wydaje mi sie to ceną wygórowaną i bym sobie odpuściła.
Jeśli ktoś tęskni za dzieciństwem, lubi zabawy plastyczne, albo jest kolekcjonerem książek z pięknymi okładkami zapewne spodoba mu się ta urocza kolorowanka;)

Mikołaj wiedział co dać ;) . Tym bardziej, że mam 10 lat prawie 11.

Mikołaj wiedział co dać ;) . Tym bardziej, że mam 10 lat prawie 11.

Miałam, pomalowałam i odłożyłam :) Ciekawe doświadczenie na długie zimowe wieczory ;)

Piękna książka! Trochę zawiódł mnie brak malutkich detali takich jak w np. inwazji bazgrołów :-P Ale naprawdę fajnie wygląda. To miłe zajęcie na długie wieczory. Serdecznie polecam!!!

Bardzo ładne rysunki, jednak połączenie obrazka na dwóch stronach już sprawia trudność w dokładnym pokolorowaniu go.

Bardzo fajna kolorowanka, dobrej jakościpapier.

Bardzo fajna kolorowanka, dobrej jakościpapier.

• Kolorowanki
  • 2016
  • Chcę w prezencie/Sama sobie kupię
  • Książki przeczytane w 2016
  • Rok 2016