Stolik dla dwojga

Okładka książki Stolik dla dwojga Nora Roberts
Okładka książki Stolik dla dwojga
Nora Roberts Wydawnictwo: HarperCollins Seria: Książki o miłości - Nora Roberts literatura obyczajowa, romans
Książki o miłości - Nora Roberts
Summer Desserts, Lessons Learned
HarperCollins
2015-10-12
2003-01-01
Anna Michalska

"Stolik dla dwojga" to dwie historie. Niby inne a jednak takie same. Mamy dwie pary - Summer i Blade oraz Juliet i Carlo. Summer jest mistrzem kuchni, specjalizuje się w deserach. Zgadza się na prowadzenie restauracji w hotelu Blade'a. Od razu między nimi iskrzy. Ale że obie postacie są uparte to bardzo powoli dochodzą do wniosku, że chcą być razem. Podobnie jest z Carlem i Juliet. Carlo jest włoskim mistrzem kuchni i przyjacielem Summer. Przylatuje do Stanów promować swoją nową książkę a ma pomóc mu właśnie Juliet. Tu też iskrzy.

Szczerze mówiąc nie przepadam za romansami ale czasem muszę odpocząć od kryminałów i adrenaliny. Romanse mnie wyciszają. I najczęściej nudzą. Ten też mnie nie zachwycił. Nie porwał ani nie poruszył. Bohaterowie i wydarzenia przewidywalne aż do bólu. Wybujałe ego Summer i Carla raczej nie wzbudziło moich cieplejszych uczuć. Jedna historia jest niemal kalką pierwszej. Na pewno do tej książki nie wrócę. Tak na odstresowanie może być.

Jako przerywnik i coś lekkiego między ambitniejszymi pozycjami można polecić 😄 Raczej bez fajerwerków i głębszych przemyśleń . Czytało się szybko i przyjemnie😃

Lekka, słodka książka. Choć historia Summer dużo lepsza niż Carlo... język momentami zbyt egzaltowany, lecz nie jest to zbytnio drażniące. Krótko, zwięźle i przytulnie.

Historia dwojga ludzi którzy się w sobie zakochali jak uderzenie pioruna.

Historia dwojga ludzi którzy się w sobie zakochali jak uderzenie pioruna.

Kto z nas nie lubi deserów? Słodkich eklerków, imponujących bez czy czekoladowych bomb. Jednak czy zastanawialiśmy się jak słodycze pomagają w miłości i uwodzeniu? Najlepszą odpowiedzią na to pytanie jest Miłość na deser Nory Roberts.

Całą recenzję znajdziecie na blogu:

Całą recenzję znajdziecie na blogu:

Dwa romanse opisujące losy dwojga przyjaciół, mistrzów kuchni. Oprócz historii romantycznej poznajemy tajniki kuchni francuskiej i włoskiej. Do tego fajne dialogi. W sumie lektura lekka, mila i przyjemna. Dobra dla odpoczynku.

Fajna i lekka książka nie dająca jakiś szczególnych przemyśleń po przeczytaniu. Bardzo polecam,jeśli ktoś szuka czegoś "lekkiego". ;)

Bardzo ciekawe dwie powieści i związane ze sobą, dlatego trzeba obydwie przeczytać ;)

Po prostu solidne romansidło w wykonaniu niezawodnej Nory Roberts. Książka miła, sympatyczna, ciepła, naiwna i po prostu OK.

• Nora Roberts
  • Romans