Bogowie Maorysów

Kauri (tom 3)
literatura piękna
Anna Makowiecka-Siudut
saga rodzina dzieci przyszłość

Bardzo interesujący i mało znany wątek wojny burskiej oraz oparta na faktach opowieść o maoryskim protoplaście lotnictwa. Pomimo sporej objętości czyta się szybko i z zainteresowaniem.

Dobra książka, lepsza od drugiej części. Przenosi w inny świat , szybko się czyta. Polecam

Bogowie Maorysow to najsłabsza cześć tej serii. Męczyłam ten tom prawie dwa miesiące. Bardzo podobał mi się wątek wojny burskiej w Afryce. Cała reszta przesadnie rozciągnięta.

Trzeci tom cyklu Kauri łączy w sobie elementy dwóch poprzednich. Bohaterowie stali się trochę ciekawsi, niż w "Kobietach Maorysów", nie są bowiem tak bezczelną kopią poprzedników. Nawet nie z samymi kobietami mamy do czynienia, co jest miłym zaskoczeniem. Jednym z głównych bohaterów jest Kevin Drury, syn z Michaela z części pierwszej. I chce się poznawać historię jego...

Sen Matariki o lataniu jest tylko snem?Kończy wydział izynierii,zakochuje się w sudencie z zaburzeniami i nie widzi prostych praw,które ma w zasiegu reki.Historia Maorysów ciągle zachwyca

Tutaj Sarah Lark postarała się dużo bardziej i stworzyła interesującą, wręcz porywającą powieść.

Nadal widać pewne prawidłowości w budowaniu bohaterów (np. proszę porównać postać Kury maro tini i Juliett) lub wydarzeń (autorka nie mogła chyba powstrzymać się od tego, by Joe Fence stał się niemalże dokładną kopią Coltrane'a). Musze jednak przyznać, że Lark doskonale bawi...

Najgorszy tom z całej serii. Moimi ulubionymi postaciami są Atamarie i Richard Pearse, oraz wątek o samolotach. Zaskoczyło mnie to, że Pearse to postać historyczna i wiele z faktów z jego życia autorka wplotła do książki. Podobał mi się też motyw maoryskich latawców. Cała reszta postaci z Kevinem, Juliet, Doortje i Robertą na czele, kończąc na tych złych Joe'm i Colinem to...

baaardzo mi się dłużyła ta książka. Wątek miłosny atamarie możnaby w ogóle wyrzucić.. przenudny.. Doortje była ciekawa postacią.. luba Kavina .. jakoś bardzo przypominała i Kurę-mano-tei, czy jak jej tam było, z bliźniaczej trylogii. Stanowczo zbyt dużo poplątania jeśli chodzi o związki rodzinne..

Trzecią i niestety ostatnia część tej sagi. Niestety ponieważ to kolejna książka tej autorki która wciągneła mnie w te odległe czasy aż do Nowej Zelandii. Polecam, warto przeczytać.

Dwa pierwsze tomy dużo lepsze, ten trzeci najbardziej trąci telenowelą.

• 2018
  • 2016
  • Chcę w prezencie
  • E-book
  • 2020
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Bogowie Maorysów