Era Wodnika

2015-01-01
9788394197438
seria z Emilem Stomporem
kryminał policja zabójca thriller PRL Opole morderstwo

To moje kolejne spotkanie z nieznanym mi dotąd nowym , polskim autorem kryminałów. Trzy poprzednie były niedane, ale pan Sowa pozytywnie mnie zaskoczył. " Era wodnika" to dobry, zwięzły kryminał odkrywający tajemnice przeszłości ale i odwołujący się do aktualnego stanu polityków i policjantów. Akcja wartka, komisarz nieskorumpowany i odrobina sarkazmu. Fajna mieszanka i...

Pół na pół - z jednej strony bardzo interesujący pomysł wplecenia w fabułę wydarzeń z przeszłości - z drugiej, niestety niedostatki techniczna. Zazwyczaj nie zwracam na to w ogóle uwagi, ale tu było to męczące, (kuleje zwłaszcza redakcja ). Szkoda - bo pomysł dobry.

Dostałem od znajomej do przeczytania - i czytało się jak stary, dobry, polski kryminał. Wplecione realia PRL-u, a co więcej bardzo ciekawie zarysowane wątki przeszłości co poniektórych bohaterów, wpływających na teraźniejszość (zwłaszcza w kontekście traktowania opozycji) Potencjał w powieści jest - natomiast przeszkadzały mi nielogiczności, chwilami zwolnienia akcji i...

Świetna.

Moja recenzja:

Książka oparta na wydarzeniach końca epoki PRL-u. Thriller to nie jest, raczej typowy kryminał - bohater powieści rozwiązuje zagadkę psychopatycznego mordercy i przy okazji wykrywa coś więcej. Przeczytać można.

Dobry polski kryminał w „starym stylu” jakimi zaczytywałem się w dzieciństwie.

Całkiem przyzwoity kryminał, chociaż momentami sztampowy aż do bólu. Jeśli komuś to przeszkadza ;)

Największe zastrzeżenia mam co do jakości zakupionego e-booka, a dokładniej do korekty tekstu - czy też raczej jej braku. Tekst momentami aż roi się od błędów czy niezrozumiałych zdań. A hitem dla mnie jest "program ochrony światków". Biedna małe, bezbronne światy...

Ogólne...

Ciekawa! http://czyje.blogspot.com/2013/04/era-wodnika-aleksander-sowa.html