Acharnejczycy

Okładka książki Acharnejczycy
Arystofanes Wydawnictwo: Ossolineum Seria: Biblioteka Narodowa: Seria II utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Biblioteka Narodowa: Seria II
Ossolineum
1955-01-01
1955-01-01

Najstarsza zachowana komedia, trzecia stworzona przez Arystofanesa. Miejmy nadzieje, że odnajdą się jeszcze wcześniejsze. Komedia została wystawiona w burzliwych latach Aten podczas Wojny peloponeskiej. I właśnie do wojny najbardziej nawiązuję. Oprócz jednoznacznej wymowy politycznej będzie też sporo zabawnych scen, które dają uśmiech nawet dzisiaj.

Tłumaczenie Biblioteki Antycznej jest bardzo przyjemne, jak i na końcu są tłumaczone wszelkie żarty lingwistyczne, czy inne elementy potrzebujące spojrzenia filologa.

Tłumaczenie Biblioteki...

Dodaj cytat z książki Acharnejczycy