Kup teraz - 19 ofert w cenie od 6.99 zł do 31.50 zł

Data 1. wydania:
2002-04-01
Ewa Spirydowicz
Sonia Draga
kłamstwo literatura niemiecka małżeństwo manipulacja mistyfikacja niebezpieczeństwo przestępstwo samotność thriller wyścig z czasem zagadka kryminalna
Die Täuschung
kryminał, sensacja, thriller
Ewa Spirydowicz
Inne

Gdy mam ochotę na kryminał i nie chce się rozczarować, stawiam zazwyczaj na sprawdzone nazwiska. Takim pewniakiem jest dla mnie Charlotte Link. Dawno już nie czytałam nic tej autorki, więc z przyjemnością sięgnęłam po „Złudzenie”.

Peter Simon jak co roku wybiera się w na żagle z przyjacielem. Podczas samochodowej podróży z Niemiec na Lazurowe Wybrzeże telefonuje do...

Niezwykle polecam wszystkim! Doskonała książka :)

Z każdą przeczytaną książką Ch. Link mój zapał do jej twórczości opada coraz bardziej. Ma dobre pomysły na kryminalną fabułę, każda mogłaby posłużyć ku domowej psychoterapii, niestety pisze bardzo schematycznie. Akcja w miarę rozwoju nie trzyma w napięciu i niepewności, czym dalej w las, tym zainteresowanie "kto zabił" stygnie. A to dla kryminału prawdziwa zbrodnia.

Peter Simon i Laura to doskonałe zamożne małżeństwo. Jak co roku Peter wyjeżdża do Francji aby pobyć z przyjacielem christopherem na łodzi przez tydzień. Rytuałem w ich związku było że Peter zawsze dzwoni do Laury kiedy dotrze na miejsce. Tym razem Peter nie odbiera telefonu a później okazuje się że zaginął. Zrozpaczona Laura jedzie 1000 km do Francji aby poszukać męża....

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka wpadła mi w ręce przypadkiem. Nie znałam wcześniej autorki. Muszę przyznać, że jestem mile zaskoczona. Niby nic specjalnego, ale bardzo się wciągnęłam i pochłonęłam tę powieść ekspresowo. Nie jest to może dzieło przełomowe, wysokich lotów itd. ale naprawdę dobra rozrywka.

Jak dla mnie BOMBA;)

Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie te zdrobnienia. Nie wiem czy to autorka czy tłumacz, ale zdrobnienia typu „majteczki” przy jedynej scenie seksu dwojga dorosłych ludzi... to byl lekki zgrzyt xD

Lekko się czyta. Ostatnie 100 stron mnie mocno wciągnęło. Chciałam wiedzieć jak się zakończy. Książka może nie jest petardą, ale polecam w ramach lekkiego thrillera.

Typowa Charlotte Link. Lubię tą autorkę za jedną, szczególną cechę. Jej bohaterowie wcale nie są bohaterami. Charlotte pisze o małych, zwykłych ludziach. Często zdarza się odczuwać raczej współczucie niż zafascynowanie postacią.
Opisy są u niej bardzo rozbudowane i mamy pełny wgląd do ich wewnętrznych przemyśleń. Dla jednych będzie to plus, innych może to nużyć.
Dla mnie...

Zachęcona opisem z okładki, wypożyczyłam książek z bliblioteki. Długo jednak nie mogłam się do niej zebrać a gdy w końcu zaczęłam na czytać.. No cóż była po porstu nijaka. Przez prawie połowę książki brnęłam przez nią jak przez błoto, i dopiero po tej strasznej połowie akcja zaczęła się rozwijać. Muszę przyznać, że kiedy się już rozwinęła faktycznie mnie wciągnęła. Ciekawie...

3 002
    1 280