Wiedźma z lustra

Nominacja w plebiscycie 2016
Maggie Stiefvater Wydawnictwo: Uroboros Cykl: The Raven Cycle (tom 3) literatura młodzieżowa
Blue Lily, Lily Blue
2016-02-03
2016-02-03
Data 1. wydania:
2014-10-21
Piotr Kucharski
Uroboros
chłopak czary dziewczyna fantasy fantasy dla młodzieży książki dla młodzieży literatura amerykańska literatura dla młodzieży magia niebezpieczeństwo paranormal świat alternatywny uczucie walka o życie zabójstwo

Najlepsza część serii.

3 część otrzymuje ode mnie 8/10.
Autorka wie jak wzbudzić zachwyt, trzymać w napięciu. Podziwiam za niekończące się źródło wyobraźni. Gdy czytelnik myśli że juz nic nowego się nie wydarzy, nagle następuje zwrot i wszystko zmienia swój stan.
Osobiście mam niedosyt odnośnie relacji Blue i Ganseya.
Czekam na rozwinięcie wątku w następnej części.

Super! Kocham ten cykl!

Stiefvater zdecydowanie wie, jak utrzymywać czytelnika w niepewności, choć w tej części serii akcja nie płynie tak wartko, jak w jej poprzednikach. Poznajemy nowe (i ciekawe) postaci, co zdecydowanie jest plusem, bo fabuła brnie do przodu, obierając nowe ścieżki, zamiast odgrzewać stare motywy.
Z drugiej strony niezbyt rozwijają się relacje piątki głównych bohaterów, z...

Muszę przyznać, że w porównaniu z poprzednimi 2 tomami, to ciężko mi się czytało. Czytałam ją aż tydzień! Niektóre rozdziały były dość nudnawe, ale poza nimi nadal utrzymuje poziom. Mimo to, ta część jest najbardziej poruszająca. Wyczekuję aż w moje ręcę trafi ostatni tom.

Odrobinę lepiej niż w poprzednim tomie, ale nadal gorzej od "Króla Kruków". Czytanie cyklu o kruczych chłopcach to delikatna, ale wciąż całkiem prawdziwa kolejka górska, gdzie może nie mdleje się od wrażeń, ale nadal bywa ciekawie.

Jeśli chodzi o fabułę, a raczej jej kontynuację, to można zauważyć poprawę. Mniej było rozdrabniania się, mniej rozchodzenia, rozmieniania na...

W tym tomie zdecydowanie odczułam zbliżające się rozwiązanie historii. Co mnie bardzo cieszy, ponieważ oczekiwanie i ciekawość dyszą mi w kark. Odnalazłam też pewną właściwość w tomach o których powiem, dopiero po zakończeniu serii. Nadal towarzyszy mi pewna doza niezrozumienia i gromada pytań, dlatego jeśli nie dostanę ich w ostatnim tomie będę niezadowolona ;) W Wiedźmie...

Wynudziłam się podczas czytania stąd ta ocena. Możliwe, że jest to spowodowane tym, że poprzednie części czytałam 2 lata temu. W każdym razie bohaterów nadal lubię, ale coś zaczęło się dziać dopiero pod koniec.

Na razie najsłabsza z całej trójki, ale ciągle fascynuje mnie Gansey i Ronan

Bida z nędzą. No sorry, ale przez 45% to jakieś pierdoły, 35% niczym niezmącony chaos, 10% bzdur, 5% magii z czterech liter i 5% trzymających się kupy rozmów Blue z Panem Szarym. To jest jakaś porażka, jak dla mnie. Jestem zirytowana. Przebrnę przez 4. tom, bo go już wypożyczyłam, ale nie spodziewam się fajerwerków.

Dyskusje

1 759