Zero

Marc Elsberg Wydawnictwo: W.A.B. kryminał, sensacja, thriller
ZERO
Elżbieta Ptaszyńska-Sadowska
W.A.B.
dziennikarka internet literatura austriacka manipulacja niebezpieczeństwo szantaż śmierć thriller ucieczka wirtualna rzeczywistość wyścig z czasem zabójstwo
ZERO

Oficjalne recenzje i

Szpony technologii

Link do recenzji

Bardzo lubię tego autora

Ciekawy pomysł. Daje materiał do przemyśleń nad możliwościami współczesnej techniki, komputeryzacji i zagrożeń z nich płynących.

Doskonała książka! Bardzo bardzo polecam :)

Od początku wiedziałam, że chander będzie wtyką freemee albo czarnym charakterem więc niestety albo fabuła była dość prosta albo świetnie mi idzie dedukcja w co wątpię. Ogólnie temat pomimo że poważny i faktycznie scenariusz dość prawdopodobny to jednak ten temat nie ciekawił mnie tak jak ten w blackout.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Czy ta książka opisuje idealnie naszą przyszłość? Czy naprawdę będziemy w pełni kontrolowali, manipulowani i obserwowani ze wszystkich stron? Czy naprawdę potrzebne nam te wszystkie nowoczesne technologie i gadżety?

Temat ciekawy, powieść przyjemna jednak fabularnie zauważalnie gorzej niż np w blackout. Postacie mało wyraziste, pozbawione motywacji, niektóre mają wręcz mocno niewykorzystany potencjał. Tytułowe zero praktycznie w ogóle nie ma wpływu na przebieg wydarzeń i nie wykonuje żadnych działań, więcej się o nich rozmawia niż sami coś robią, chociaż może taki był zamysł autora. Ja...

Książka jak dobry biegacz potrafi utrzymać dobre tempo akcji ,która kreuje wizję nie tak dalekiej przyszłości związanej z inwigilacja i prywatnościa w Internecie. Czytając ją można sobie uświadomić jak bardzo my użytkownicy jesteśmy narażeni i nieświadomi jak aplikacje,media społecznościowe mogą nami manipulować i wpływać na nasze wybory. Obowiązkowa książka dla każdego kto...

Pozycja ubrana w lekką powieść, która nie zawiera pustosłowia, a raczej dosyć przerażającą wizję naszej przyszłości. Prywatność już za niedługo przestanie mieć znaczenie, a informacje o nas będą najważniejszą walutą jaką będziemy mieli do dyspozycji. Pozostaje tylko pytanie czy będziemy wtedy jeszcze wolni? Chociaż... Czy kiedykolwiek byliśmy?

Książka nie jest pasjonująca, temat jest znany i mówiąc szczerze byłaby to przyzwoita pozycja (ale nie bardzo dobra) gdyby nie narracja, która mi całkowicie nie leżała.

Książka sprzed 5 lat, czyli całą epokę temu z punktu widzenia ”postępu” jaki się dokonał w tym czasie. Przede wszystkim dzisiaj to już nie science-fiction, niestety. Polecam fanom trylogii Szamałka.

3 299
    3 100