Zero

Marc Elsberg Wydawnictwo: W.A.B. kryminał, sensacja, thriller
ZERO
Elżbieta Ptaszyńska-Sadowska
W.A.B.
dziennikarka internet literatura austriacka manipulacja niebezpieczeństwo szantaż śmierć thriller ucieczka wirtualna rzeczywistość wyścig z czasem zabójstwo
ZERO
kryminał, sensacja, thriller
Elżbieta Ptaszyńska-Sadowska
Inne

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Szpony technologii

47 Link do recenzji

Kryminalne powieści bardzo mnie relaksują w sytuacji, jaka nas wszystkich spotkała. Podobało mi się bardzo podejście do tematu tego, co można zrobić z danymi - jak ktoś lubi "Black mirror" to i "Zero" powinno mu przypaść do gustu.

Pierwsza połowa ksiażki nuda ociekająca oleistymi flakami. Druga już lepiej bo coś sie zaczyna dziać. Jakiś trup jakiś pościg jakieś coś co lekko trzyma w napięciu. Zakończenie jałowe, bez przypraw. Także to tyle. Może sięgnę kiedyś po Blackout bo ponoć lepsze.

Złowieszcza, niczym rok 1984 Orwella

Książka niezwykle na czasie. Jako osobie w wieku średnim, o słabej znajomości technologii internetowej, ciężko było się połapać w fachowej terminologii. Ale dałam radę.

Po przeczytaniu książki podczas korzystania z urządzeń elektronicznych nachodzi myśl: "czy faktycznie takie rzeczy mogą mieć miejsce?". Realistyczna wizja, dość przyjemnie się czyta.

Wolałem poprzednią książkę - Blackout. W świecie Zero trudniej było mi się odnaleźć.

Kolejna spiskowa teoria. Coś w tym jest, ale słabo.

Wydaje mi się że fabuła Blackout-u była bardziej przemyślana, natomiast Zero to bardziej "akcja", jednak mimo to, duży plus za zaakcentowanie wszechobecnej już inwigilacji i pozyskiwania danych.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka daje do myślenia czy aby na pewno tempo w jakim jesteśmy obnażani z własnej prywatności to jest dobry kierunek. Ogólnie książka wg. mnie jest nieco gorzej napisana niż Blackout ale na pewno warta uwagi.

Wciągająca.. Czyta się dobrze. Choć brakuje mi albo czegoś nie złapałam - zakończenia wątku zero.
Książkę oceniam jako dobrą choć autor potrafi jeszcze bardziej porwać czytelnika

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dyskusje