Wróć do mnie, jeszcze raz

Okładka książki Wróć do mnie, jeszcze raz
Wojciech StefaniecBartosz Sztybor Wydawnictwo: timof i cisi wspólnicy komiksy
komiksy
timof i cisi wspólnicy
2015-10-01
2015-10-01
komiks dramat obyczajowy

Okładka książki Rege Daniel Odija, Wojciech Stefaniec
Ocena 0,0
Rege Daniel Odija, Wojci...
Okładka książki RELAX NR 37 Caza, Daniel Gizicki, Alexandro Jodorowsky, Andreas Martens, Jakub Rebelka, Corentin Rouge, Wojciech Stefaniec, Pete Woods
Ocena 6,8
RELAX NR 37 Caza, Daniel Gizick...
Okładka książki Wydział 7. Azyl Tomasz Kontny, Wojciech Stefaniec
Ocena 7,3
Wydział 7. Azyl Tomasz Kontny, Wojc...
Okładka książki Paneuropa versus Covid-19 Tobiasz Piątkowski, Wojciech Stefaniec, Rafał Szłapa
Ocena 4,5
Paneuropa vers... Tobiasz Piątkowski,...

Jestem fanem wszelkich sztuk opartych na wrażeniach wynikających z obcowania z używkami, więc kompletnie odjechany graficznie i kolorystycznie komiks autora "Noir" jest dla mnie jak dar niebios. Mimo zapewnień o zażywaniu przez bohatera całego spectrum substancji, czyta się to jak jedną wielką relację z przygód z LSD. Jeśli szukacie psychodelicznych kolorów, kolaży, abstrakcyjnych ciągów, w których zatraca się granica jawy i sny, a także ciekawych pomysłów pokazania szaleństwa uzależnienia - to pozycja obowiązkowa. Fabuła schodzi na drugi plan, tu chodzi o wejście w rolę bohatera, którego życie determinuje zestaw kolejno przyjmowanych narkotyków i to się Stefańcowi udaje znakomicie

Pod względem artystycznym szaleństwo i maestria, komiks namalowany i uzupełniony wycinankami, a nie klasycznie narysowany. Scenariusz nie jest aż tak porywający, ale próba ukazania szaleństwa gdzie rzeczywistość miesza się ze snem i tak jest w tym przypadku udana oraz interesująca.

Graficznie jest to chyba mój ulubiony komiks. Pierwszy, do którego wracam. Oglądam, czytam, niekoniecznie cały od deski do deski. Oglądam ulubione fragmenty, ulubione grafiki. Coś niesamowitego. Jestem nim zachwycona.

Dodaj cytat z książki Wróć do mnie, jeszcze raz