Zajmę się tobą

HarperCollins Polska
Pretty Baby
kryminał, sensacja, thriller
Barbara Górecka

Czytało się z przyjemnością. Zakończenie lekko zaskakujące. Książka daje do myślenia.

16 letnia bezdomna z dzieckiem na rękach i wyrazem beznadziei w oczach.
Tak ją poznaje Heidi. Chce jej pomóc, ponieważ ma współczujące serce. Bohaterka zaprasza młodą dziewczynę do swojego domu.

Poznajemy historię dwutorowo- zarówno dramatyczną przeszłość Willow czyli stratę rodziców, piekło w rodzinie zastępczej, wykorzystywanie, zastraszanie i o tym jakie wydarzenia...

Powinny być 4 gwiazdki, ale niech będzie o jedną więcej. Książka jest bardzo niedopracowana. Pewnie, gdyby pomysł wziął na warsztat ktoś inny (w sensie: piszący lepiej niż Mary Kubica) to powstałaby całkiem niezła powieść. W sensie głównie psychologicznym, bo od strony sensacji jest marnie. I byłoby marnie, bo potencjału w tym względzie brak. Mnie chodzi głównie o wątek i...

Bardzo angażuje, nie mogłam się oderwać. Ciekawie zarysowane postacie oraz narracja ze strony kilku osób to niewątpliwie plusy tej książki.

Petarda!!!

Mocna siódemka!
Nieprzewidywalne zwroty akcji i ciekawa fabuła bez przekombinowanego zakończenia. Tego właśnie oczekuję po książkach tego typu.

Kolejna moja książka w której czytam o okropnym molestowaniu dziecka, oraz tego że opieka społeczna niczego nie zauważyła.
Do jakich tragedii musi dojść by ktoś pomógł?
Molestowanie, przemoc fizyczna i psychiczna, morderstwo, porwanie, załamanie nerwowe i urojenia...o tym przeczytacie w tej książce, którą bardzo polecam.

Książkę czyta się szybko, krótkie rozdziały są w tym bardzo pomocne, a sama fabuła z początku niespieszna, powoli zaczyna wciągać i dawać czytelnikowi do myślenia.
Heidi ma w sobie impuls niesienia pomocy wszystkim. Potrzeby innych zawsze wydawały jej się ważniejsze od własnych. Dlatego też gdy spotyka na peronie przemokniętą, bezdomną nastolatkę, z malutkim niemowlakiem w...

Jejku, dlaczego ta książka ma tak mało gwiazdek?

Ta powieść zdecydowanie zasługuje na najwyższe punktowanie. Pełna emocji, wzruszeń.
Świetnie ukazane to, jak można wiedzieć mało o drugiej osobie.
Zawrotna akcja.
Genialna w jednym calu.

Przeciętna. Tak można określić tą pozycję. Przyjemnie się czytało, jednak bez większych zwrotów akcji. Momentami wydawało się że autorka się powtarza i że chwilę wcześniej czytało się to samo. Sam pomysł na fabułę, ciekawy. Zakończenie również, więc efekt końcowy, przeciętny.

Dyskusje

• 2018
  • 2020
  • Chcę w prezencie
  • 2016
  • Przeczytane 2017

Dodaj cytat z książki Zajmę się tobą