Świąteczne dzwonki

Okładka książki Świąteczne dzwonki
Sarah Morgan Wydawnictwo: HarperCollins Polska Cykl: Snow Crystal (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
2015-11-04
Data 1. wydania:
2014-10-10
Ewa König-Krasińska
święta romans miłość kariera rodzina pożądanie

„Świąteczne dzwonki” to powieść świąteczna Sarah Morgan w iście amerykańskim stylu. Ona piękna, robiąca karierę w reklamie, zaangażowana w pracę, trzymająca ludzi na dystans. On nieziemsko przystojny, bogaty i uparty. Do tego dodajmy jeszcze zimową scenerię ośrodka Snow Crystal ze wszystkimi atrakcjami i mamy gotowy przepis na powieść obyczajowo-romantyczną.

Miłe czytadło bez aspiracji do literatury z wyższej półki. Na lekturę grudniowo- świąteczną w sam raz. Jest odpowiedni klimat, sceneria, wszelkie bożonarodzeniowe smaczki i dodatki. Czasem czyta się niby świąteczną książkę, a elementów świątecznych – jak na lekarstwo. W tej powieści wszystkiego jest pod dostatkiem.

Miłe czytadło...

Wiem, że nie powinno się oceniać książki po okładce i w tym przypadku jeśli ktoś ma takie skłonności powinien to teraz właśnie przeczytać i przyswoić.
Z książkami S.Morgan spotkałam się już przy okazji pozdrowień z Nowego Jorku. Sięgając po świąteczne dzwonki wiedziałam, że Sarah mnie nie zawiedzie i oczywiście nie zawiodła. Zabawna, romantyczna, poruszająca ważne aspekty wpływania dzieciństwa na dorosłe życie. Niebanalna, czytając czuje się zimowa aurę.

Przyjemna książka na długie zimowe wieczory. Spodobał mi się w niej najbardziej humor i nieskomplikowana historia.

Cudowny klimat zimy. Czułam ten mróz, ten śnieg. Warto przeczytać choćby dla tego klimatu.

Niby banalna, ale cos w sobie ma. Dużym atutem jest na pewno humor.

Niby banalna, ale cos w sobie ma. Dużym atutem jest na pewno humor.

Typowy romans z przyjemnym widokiem w tle.

Typowy romans z przyjemnym widokiem w tle.

Kayla Green typ pracoholiczka z Nowego Yorku z trudną przeszłością, ale za to wymarzoną pracą, która zawładnęła całym jej życiem i pozwalała trzymać dystans z wszystkimi ludźmi. Jedynak był jeden czas w roku, którego Kayla nie potrafiła kontrolować, mianowicie świąt Bożego Narodzenia. Dlatego też od razu przyjmuje zlecenie od Jacksona O'Neil w sprawie rodzinnego biznesu, który pozwoli uciec jej od świąt. Samotność w leśnej chatce to spełnienie jej marzeń dlatego też bez wahania jedzie do Snow Crystal. Na miejscu okazuje się bowiem, że jej bezpieczna przystań wcale nie jest tym czym jej się wydawało, a wplątana w sam środek rodzinnego chaosu marzy jedynie o tym by wrócić do domu. Z czasem poznając to magiczne miejsce zakochuje się w nim bez opamiętania. A wizja powrotu do stabilnego gabinetu nie wydaje się już tak kusząca jak przedtem. Do tego dołącza także żar miłości pomiędzy dwojgiem tych ludzi, który z każdym dniem staje się coraz w większy. Książka jest na prawdę świetna idealna na święta. Cudnie wprowadzającą nas w ten klimat. Opowiadająca historię miłości twoich różnych ludzi w malowniczej śnieżnej krainie w cudownej rodzinnej atmosferze.

Co najbardziej przypadło mi do gustu w tej książce to zimowa atmosfera. Uwielbiam zimę, to moja ulubiona pora roku. Człowiek ma ochotę przenieść się do Snow Crystal gdzie śnieg chrzęści pod butami, policzki szczypią od mrozu a wieczorem posiedzieć pod kocem z ciepłą herbatą i powyglądać za okno podziwiając krajobraz jak ze snu.

no końcówka trochę rozwalona...

no końcówka trochę rozwalona...

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Będzie bardzo krotko, bo nie ma powodu do nadmiaru słów.
Jeśli ktoś ma ochotę na miłą, sympatyczną, nieskomplikowaną, ciepłą, łagodną, optymistyczną historię, to Świąteczne dzwonki są dla niego.
To książka z gatunku tych, do których człowiek nawet nie ma ochoty się przyczepić. Bo i po co?
Jej zadaniem jest uprzyjemnienie czasu, pokazanie piękna ludzi, przyrody, rodziny. Napiętnowanie okrucieństw jakimi rodzice czy rodzina mogą poczęstować swoje dzieci i tego, jakie szkody może to wywołać u dziecka, i konsekwencje u dorosłego. A potem, aby było ślicznie i dobrze, pokazanie jak można przy odpowiednich ludziach otrząsnąć się ze złych wspomnień, przeszłości. A w końcówce, jak to wszystko może sprawić, że odległość mierzona godzinami lotu samolotem przestanie istnieć, a miłość sprawi, że nawet rzeczy nie do pogodzenia zostaną pogodzone.
Śliczny jest klimat zimy. Świetnie można odczuć ten śnieg, wodospady lodu, jeziora zamarznięte i jazdę na nartach. Normalnie zaczęłam liczyć miesiące do wyjazdu na narty. I tak sobie pomyślałam, że bardzo chciałabym spędzić choć kilka dni w takim domu, w takim otoczeniu przyrody i mieć szczęście spotkania takich ludzi jak rodzina O’Neal. Utknęłam na oglądaniu ofert zimowych ;)

I jeszcze jedno. Pewnie będzie tłok, ale jestem chętna na kolejne części. W zasadzie i tak wiadomo kto z kim, ale i tak gdybym tylko mogła, rzuciłabym się na historię braci O. Znakomity reset. Gwarancja kilku godzin uśmiechu na twarzy i ciepła mimo otaczającej fabułę książki zimy.
Czy zapomnę?
Podejrzewam, że tak, ale raczej później niż szybciej.

Będzie bardzo krotko, bo nie ma powodu do nadmiaru słów.

Sarah Morgan Świąteczne dzwonki Zobacz więcej