Klasa I b. Pierwszy dzień w szkole

Helena Bross Wydawnictwo: Debit Seria: Uczę się czytać opowieści dla młodszych dzieci
Spöket i skolan
Adriana Gruszczyńska
Debit
Spöket i skolan
opowieści dla młodszych dzieci
Adriana Gruszczyńska
Uczę się czytać

Książka jest o dziewczynce, która chciała dostać na urodziny rower, ale go nie dostała. Przyszła do szkoły i chciała mieć rower. Ale zamiast tego dostała duchy.

Julka i Oliwka jutro po raz pierwszy przekroczą próg szkoły! Dziewczynki są radosne i bardzo podekscytowane. Ich wychowawczynią będzie pani Klara. Dziewczynki już ją poznały, dlatego wiedzą, że jest bardzo miła i będzie się dobrze troszczyła o ich klasę. W ostatni dzień wakacji Julka z Oliwką spotkały się w parku, wspominały swoją przedszkolną grupę, która nazywała się...

Jak to było u Waszych dzieciaczków? Chętnie maszerowały pierwszego dnia do szkoły? A może jeszcze wszystko przed Wami? Może ten wielki dzień nadejdzie dopiero w przyszłym roku i już zaczynacie przyzwyczajać się do tej myśli? Ja już pierwsze kroki w szkole mam za sobą. To znaczy moja Ala przeżywała te emocje w ubiegłym roku. A na Natalkę jeszcze czas, więc jak na razie mogę...

Początek roku szkolnego, nowe miejsce, ludzie, strach ale i ekscytacja to tylko niektóre rzeczy, które towarzyszą dzieciom gdy zadzwoni ten pierwszy w życiu dzwonek. Co prawda mamy już październik ale temat ten powtarza się w kółko każdego roku. Niedawno wraz z moimi córkami przeczytałyśmy książeczkę nawiązującą do niego z serii "Klasa 1b".

"Pierwszy dzień w szkole" to...

• Kacperek 2018
  • Poszukiwane