Pani Męskich Umysłów

Okładka książki Pani Męskich Umysłów Anna Mytyk
Okładka książki Pani Męskich Umysłów
Anna Mytyk Wydawnictwo: Self Publishing literatura obyczajowa, romans
Pani Męskich Umysłów
Self Publishing
2015-10-16
2015-10-16
Proza publicystyka bleterystyka romans erotyka dominacja bdsm

Ciekawa historia z potencjałem. Jednak tutaj moje pozytywne odczucia się kończą.

Po przeczytaniu dużej ilości pozytywnych opinii, czuję się oszukana, gdyż wg mnie był to raczej reportaż, niż powieść. Nie mogłam się też doszukać podobieństw do „50 twarzy Greya”, czy bardziej drastycznych scen niż w „Grey’u” (jak tutaj kilka osób obiecywało),wprost przeciwnie.

Generalnie „Pani męskich umysłów” była dla mnie rozczarowaniem. Najbardziej rzuca się w oczy znaczna ilość błędów w tekście – mnóstwo literówek, powtórzeń w akapitach, nierówne marginesy itp. Sprawia to wrażenie niedbałości i bardzo rozprasza podczas czytania.

Osobną kwestią jest sama treść. Po raz pierwszy mam wrażenie, że w ogóle nie poznałam głównych bohaterów, nie wywołali we mnie żadnych emocji, nie zdążyłam ich polubić, ani znienawidzić, bo w zasadzie akcja przeskakuje co parę zdań, czasem brakuje ciągu logicznego i sensu oraz ukazania reakcji bohaterów. Brakowało mi w tym wszystkim bardziej rozbudowanych portretów psychologicznych, czy wprowadzania czytelnika w klimat.

Najbardziej rozbawiła mnie najkrótsza scena łóżkowa, z jaką kiedykolwiek się spotkałam w tego typu książkach i ukazuje w jakim stylu przebiegała cała akcja w powieści, cytuję: „Mam ochotę na szybki numerek tu i teraz… - Te słowa działają na niego jak płachta na byka, zaczyna mnie całować, a po chwili moja kobiecość ciasno go oplata… Po porannym seksie jemy śniadanie (…)”.

Zdecydowanie nie polecam. Mam nadzieję, że kolejna powieść autorki będzie bardziej dopracowana.

Generalnie...

Książka świetna. Nieprzewidywalna, zaskakująca. Jednak jeśli ktoś liczy na to, że bohaterka jest kobietą dominującą to może się zawieść. Takiej Aleksandry jest tu mało. Dominą była ona wcześniej. Teraz spotkała mężczyznę dla którego zmienia swoje życie. Zatem tytuł książki jest mylący.

Brak dziesiątej gwiazdki za słabe sformatowanie tekstu. W wielu miejscach przydałaby się korekta. Źle wstawione przecinki, poucinane końcówki itp. Mnie osobiście rozpraszało to.

Erotyk, który nie do końca spełnił moje oczekiwania. Nie wiem czemu ale ciężko mi się czytało, a historia mnie nie przekonała. Ojciec wciągnął córki w coś takiego? Nie do końca w to uwierzyłam. Nie mniej jednak jeśli Pani Mytyk napisze jeszcze jakiś erotyk, to sięgnę po niego z czystej ciekawości.

WYWIAD z Anną Mytyk: http://facebook.com/Stanzaczytany

Ostatnio zastanawiałam się, czemu książki napisane są tak, jakby bohaterowie dopiero się rodzili. Akcja zazwyczaj rozwija się powoli, a my poznajemy historię od samego początku. Powoli, stopniowo ,,wprowadzamy" się do ich życia, a dopiero później jakaś sytuacja nas - i bohaterów - zaskakuje. Czemu taki schemat jest tak... znany? Czemu możemy przewidzieć, że za chwilę coś się stanie? To już obeznany grunt, a na takiej płaszczyźnie zazwyczaj tworzy się książki...

Wyobraźcie sobie więc moje zdziwienie, kiedy zaczynam czytać książkę i nagle BUM! - i to na samym początku! Nie czekałam zbyt długo, aby poznać historię bohaterów. Już od pierwszych stron odniosłam wrażenie, że weszłam w sam środek zdarzeń, a to bardzo miła odskocznia w schematycznym świecie. W końcu, jeśli poznajecie nową osobę, nową bohaterkę Waszego realnego życia, dowiadujecie się stopniowo o jej przeszłości lub teraźniejszości. To właśnie tutaj zastajemy. Sam środek akcji już na początku i możemy być pewni - nie będziemy się nudzić! Autorka umiejętnie wzbudza w czytelniku emocje, chęć do zapoznania się z losami głównych bohaterów oraz oczywiście wielki problem, bo ciężko oderwać się od lektury, gdy nie dojdzie się do końca.

Jak można się spodziewać po samym tytule, główna bohaterka - Aleksandra (moja imienniczka!) - jest ,,Panią męskich umysłów". Co to znaczy? To, że nie tylko w systemie dziennym sprawuje władzę. Kontroluje także swoich kochanków i nadzoruje każdą rozkosz. Jest znana ze swojej stabilności emocjonalnej i bacznie zważa na to, aby nikt nie zburzył jej wewnętrznej równowagi.
Jednak na horyzoncie pojawia się Adam. Adam to ,,Pan", który również w swojej przeszłości miał wiele uległych kobiet pod sobą. Jest lekarzem, który ma silną rękę, ale ciepłe serce. Czy Ola pozwoli sobie na miłość? Czy pozostawi za sobą swoje przyzwyczajenia? Czy dwa podobne, dominujące charaktery zdołają ze sobą współgrać?

Widać, że książka została stworzona ,,dynamicznie", co wyszło tylko na korzyść autorki. Wiele sytuacji jest nieprzewidywalnych, jak i bohaterowie słyną z niewiadomych zachowań. Nigdy nie jesteśmy przygotowani na to, co zastaniemy na kolejnej stronie.

Książka posiada także swoje ,,drugie dno". Już na początku, poznając główną bohaterkę, dowiadujemy się o jej przeszłości i o tym, co ojciec oferował jej na osiemnaste urodziny. Z późniejszego jej zachowania wynika, że to jednak nie jest mocna kobieta, za jaką na początku ją uważamy. Może i to ona trzyma pejcz, ale to nie ona rządzi. Rządzą nią zasady, wpojenia i normy moralne, które zostały przekazane przez ojca. Była uczona, że to ona ma zawsze przejmować kontrolę nad sytuacją, w innym wypadku nie osiągnie zbyt wiele. Tak też robiła i przyzwyczaiła się do takiego zachowania, mimo że nie była tego świadoma. Nieświadoma bycia marionetką.
Tak jest także w naszym życiu codziennym. To właśnie to drugie dno, które pomoże nam spojrzeć na swoją sytuację. Czasem jesteśmy nieświadomi tego, że to ktoś z osób trzecich trzyma nas za sznurki i porusza nimi według własnego uznania. Czasem jest to bezpieczniejsza opcja, bo niczego nie ryzykujemy. Podążamy za celem, który już od początku został nam naznaczony. Czujemy się bezpieczniej, gdy niczego nie zmieniamy. To cel innej osoby, który dobrze się sprawdził na skórze drugiej osoby.
Ale pamiętajcie... Niekoniecznie będzie to i w Waszym przypadku. Własne myślenie, własne zdanie, jest bardziej korzystniejsze dla stanu umysłu i stanu rzeczy.
Ale wracając do lektury...

Seks. Jak mogłoby zabraknąć o tym wzmianki! Adam i Ola są niewyżyci seksualnie, nimfomani, którzy rozkoszują się wzajemnie sobą w nawet najbardziej ekshibicjonistycznych miejscach. Opis seksu nie jest jednak wulgarny, czuć w nim miłość nie tylko do osoby, ale także do tego, co właśnie robią. Mimo, że często pojawiają się sceny erotyczne (w końcu to mocny erotyk),podczas czytania lektury nie odniosłam wrażenia, że jest to najważniejsze w całej książce. To tylko dodatek. Dodatek, który może i jest ciekawy oraz ważny, bo wyjaśnia wiele rzeczy, ale nie jest tak istotny, jak cała fabuła.

Zabawna historia, przy której często się śmiałam. Przyznajmy szczerze: Ola jest wariatką (w pozytywnym tego słowa znaczeniu!),a Adam również jest takim dorosłym dzieckiem, który lubi w wolnej chwili trochę się podroczyć. Autorka ponadto w swoim debiucie literackim wielokrotnie dokładała kolejnych zmartwień Oli. Nagłe zwroty akcji, wiele elementów niewyobrażalnych zdarzeń... No po prostu książka, która posiada 286 stron, mieści w sobie tyle wątków, że nieraz zastanawiałam się, jak to jest możliwe.

Jesteś fanką erotyków? Gorąco zachęcam do sięgnięcia po tę lekturę. Lekkie pióro autorki sprawi, że czas spędzony przy tej pozycji nie będzie czasem straconym.

Ocena: 5+/6

WYWIAD z Anną Mytyk: http://facebook.com/Stanzaczytany

Książka wpadła mi w ręce podczas spotkania z Autorką w outlecie.
Jestem pozytywnie zaskoczona nie tylko jej treścią i tym, jak dosadnie została napisana, ale przede wszystkim tym, że Pani Anna jest świetną osobą. Zawsze sądziłam, że ludzie, którzy piszą książki, są zamknięci i nie można z nimi rozmawiać na luzie. Myliłam się! Pani Anna opowiedziała mi nieco o swojej twórczości i zdradziła kilka sekretów, dotyczących jej planów na przyszłość związanych z pisaniem. Niebawem ma pojawić się jej kolejne dzieło, na które czekam jak nikt inny! Jeżeli chodzi o Panią męskich umysłów, która stoi dumnie na mojej półce z cudownym wpisem i autografem. Jestem bardzo zadowolona, że mogłam ją przeczytać i polecam każdemu, kto nie boi się emocji, niecodziennych zdarzeń i bardzo dosadnie opisanych scen erotycznych.

Książka wpadła mi w ręce podczas spotkania z Autorką w outlecie.

Nie jestem profesjonalną recenzentką dlatego nie będę oceniać profesjonalnie. Jako zwykła, szara czytelniczka, która uwielbia erotyki, romanse i emocjonalne historie. Mogę powiedzieć jedynie tyle, że książka świetna. Nie ma w niej smęcenia i zagmatwania, jak w niektórych tego typu. Historia rzeczywiście specyficznie się zaczynająca, ponieważ ojciec daje córce prezent, w postaci mężczyzny, z którym praktykuje ostry seks przez dwa lata. Uczy się sprawowania i pozbawiania mężczyzn władzy, co jest bardzo intrygujące, jednak ma to sens! Ponieważ takie praktyki nie tylko pomagają tej dziewczynie w relacjach damsko-męskich, ale przede wszystkim zdobywa ogromne uznanie i sławę. Tworzy własną fimę i bardzo dobrze nią zarządza. Także jednym słowem spełnia zamiary swojego ojca, który właśnie dlatego dał jej taki prezent. Później autorka wprowadza nas w nowy świat z jakim przychodzi się zmierzyć głównej Bohaterce. Całokształt oceniam na maksimum, ponieważ nie brakuje w tej powieści niczego. To jest tylko moje zdanie, a że książka bardzo rozpaliła moje czytelnicze oblicze i zakochałam się bardzo w Aleksandrze i jej losach, to nie mogłabym ocenić inaczej. Swoją drogą, ciekawa jestem, czy będzie jakaś następna część tej książki, bo jeżeli tak to z całą pewnością chętnie przeczytam.

Książkę zapupiłem z myślą o żonie i jak się zresztą okazło, był to trafny wybór. Pochonęła ją w trzy wieczory i ciągle powtarzała, że bardzo ją wciągnęła. Kiedy małżonka zaczęła cytować mi sceny, które ociekały mocną erotyką, stwierdziłem, że i ja przeczytam. Uwinęłem się szybciej niż ona, ponieważ przeczytałem w zaledwie dwa wieczorki i muszę przyznać nie tylko jako czytelnik, ale jako mężczyzna, że wiele razy moja męska strona bardzo się pobudzała podczas czytania. Historia Aleksandry to bardzo dobrze napisany erotyk, tak mogę spokojnie tak nazwać tę książkę. Dużo ostrych scen, dużo emocji, brak monotonii, co naprawdę jak dla mnie jest bardzo dobre. Dynamiczny przebieg wydarzeń porywał mnie, niejednokrotnie. Polecam tę książkę w imieniu własnym, ale i także swojej żony. Już dawno nie pamiętam, aby coś tak lekko się czytało. :-)

Ja tę książkę przeczytałam około dwa miesiące temu i na początku nie sądziłam, że będzie to jakaś rewelacja. Wiadomo nie od dziś, że jest wiele książek o zabarwieniu mocno erotycznym, jednak zostałam bardzo pozytywnie zaskoczona. Nigdy dotąd nie spotkałam się z się z tym, aby Autor pisał w sposób prosty, a jednocześnie niezwykle inteligentnie pobudzał umysł czytelnika. Nie wiem, ile osób tak miało, ale ja po przeczytaniu tej książki bardzo głęboko zaczęłam się zastanawiać nad swoim życiem. Dlatego to, tak bardzo mnie zaskoczyło. Jeżeli chodzi o wątki czysto erotyczne, to tutaj daję ogromny plus. Już dawno żaden erotyk mnie tak nie nakręcał. Sama historia tytułowej Aleksandry jest bardzo zaskakująca i szczerze mówiąc, na początku myślałam, że to jakieś dziwactwo, bo żeby ojciec wprowadzał córkę w świat seksu? Dzisiaj mówię stanowcze tak! Sądzę, że ci, którzy czytali będą wiedzieć, o co mi chodzi. Super powieść i naprawdę dużo wniosła do mojej głowy.

Jestem miłośniczką temperamentnej literatury i sięgając po tę książkę, robiłam to z myślą zaspokojenia swojego czytelniczego głodu. Nie zawiodłam się i muszę przyznać, że ta książka jest rewelacyjna! Nie zabrakło mi w niej niczego. Świetnie przedstawiona historia młodej kobiety, dosadnie napisane sceny erotyczne, bardzo dużo emocji i napięcia. Jednym słowem, wisienka na torcie wśród mocnych erotyków!
Szukałam gdzieś kolejnych części tej książki, ale nie znalazłam. Mam nadzieję, że będą kolejne, bo naprawdę dawno się tak nie wciągnęłam.

Ta książka odrzuca już po kilku stronach - błędy ortograficzne i interpunkcyjne, fatalna stylistyka, zawalona korekta, brak spójności czasowej w krótkich zdaniach. Nie, tego się po prostu nie da czytać.

• Polscy autorzy
  • Recenzje 2016
  • 2015
  • Chcę przeczytać erot.
  • BDSM
  • Chce przeczytać - erotyka
  • Poszukuję

Dodaj cytat z książki Pani Męskich Umysłów