Przywództwo

Okładka książki Przywództwo
Brian Tracy Wydawnictwo: MT Biznes Seria: Biblioteka Sukcesu Briana Tracy biznes, finanse
biznes, finanse
2015-01-01
Michał Lipa

Okładka książki Nieograniczony sukces w sprzedaży Brian Tracy, Michael Tracy
Ocena 7,3
Nieograniczony... Brian Tracy, Michae...
Okładka książki Osobowość lidera Frank M. Scheelen, Brian Tracy
Ocena 7,1
Osobowość lidera Frank M. Scheelen, ...
Okładka książki Potęga osobistego uroku Jak zjednywać sobie ludzi Ron Arden, Brian Tracy
Ocena 6,6
Potęga osobist... Ron Arden, Brian Tr...

Bardzo dobrze, że autor zwrócił uwagę na ważność czytania biografii różnych sławnych osób którym wyszło w życiu i szukaniu inspiracji w ich życiorysach.
Oczywiście nie mogło zabraknąć części o robieniu planów oraz notatek w kalendarzu i sortowaniu listy do zrobienia według ważności czynności przez wzgląd na wpływ na przyszłe życie.

Książka jest wg mnie zdecydowanie zbyt ogólnikowa. Wywód jest często niespójny, a powtarzane wielokrotnie w różnych rozdziałach tezy przyczyniają się do wrażenia, że podział na rozdziały jest momentami przypadkowy. Porady z jednego rozdziału zaprzeczają czasami wskazówkom z innych rozdziałów. Największym minusem opracowania jest brak praktycznych odniesień i przykładów - zostały one niestety przyćmione przez zbyt ogólnikowe frazesy motywacyjne zaczerpnięte z różnych źródeł. Ponadto model przywództwa promowany przez autora wydaje się mało skuteczny i niedostosowany do obecnych wymagań rynkowych.

Dużo ogólników, mało przykładów z życia wziętych.
Pisanie bez polotu i charakteru.
Prawdopodobnie książka będzie lepsza dla tych, którzy dopiero zaczynają ścieżkę samorozwoju.

Dużo ogólników, mało przykładów z życia wziętych.
Pisanie bez polotu i charakteru.

Dodaj cytat z książki Przywództwo