Która to Malala?

Okładka książki Która to Malala? Renata Piątkowska, Maciej Szymanowicz
Okładka książki Która to Malala?
Renata PiątkowskaMaciej Szymanowicz Wydawnictwo: Wydawnictwo Literatura literatura dziecięca
64 str. 1 godz. 4 min.
Kategoria:
literatura dziecięca
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Literatura
Data wydania:
2015-10-01
Data 1. wyd. pol.:
2015-10-01
Liczba stron:
64
Czas czytania
1 godz. 4 min.
Język:
polski
ISBN:
9788376723839
Średnia ocen

7,6 7,6 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Jak to się zaczęło? Mity o powstaniu świata Marcin Minor, Renata Piątkowska
Ocena 0,0
Jak to się zac... Marcin Minor, Renat...
Okładka książki LEGO Books. Niezwykłe opowieści o smokach Reynoso Naibe, Nnedi Okorafor, Renata Piątkowska, Helen H. Wu
Ocena 7,0
LEGO Books. Ni... Reynoso Naibe, Nned...

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Jest taka historia. Opowieść o Januszu Korczaku Beata Ostrowicka, Jola Richter-Magnuszewska
Ocena 8,1
Jest taka hist... Beata Ostrowicka, J...
Okładka książki Mirabelka Cezary Harasimowicz, Marta Kurczewska
Ocena 8,2
Mirabelka Cezary Harasimowicz...
Okładka książki Teraz tu jest nasz dom Barbara Gawryluk, Maciej Szymanowicz
Ocena 7,7
Teraz tu jest ... Barbara Gawryluk, M...
Okładka książki Dzień czekolady Emilia Dziubak, Anna Onichimowska
Ocena 6,6
Dzień czekolady Emilia Dziubak, Ann...

Oceny

Średnia ocen
7,6 / 10
89 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
26
21

Na półkach:

Która to Malala to książka która porusza bardzo ważny temat. Jest chwytająca za serce i bardzo smutna, gdyż gdy słyszę to spotkało Malalę to płaczę. Takie rzeczy spotykają dużo ludzi na świecie i trzeba to nagłośnić. W Polsce wiele dzieci nie docenia, że może się uczyć, a tam w Pakistanie i wielu innych krajach dzieci nie mogą się uczyć, nie mogą chodzić do szkoły. Niektóre dzieci oddały by wszystko by chodzić do szkoły.

Jak dla mnie książka jest za krótka, a historia mało rozbudowana. Jest to lektura dla klasy 6, lecz dla mnie jest to książka dla raczej młodszych osób .

Która to Malala to książka która porusza bardzo ważny temat. Jest chwytająca za serce i bardzo smutna, gdyż gdy słyszę to spotkało Malalę to płaczę. Takie rzeczy spotykają dużo ludzi na świecie i trzeba to nagłośnić. W Polsce wiele dzieci nie docenia, że może się uczyć, a tam w Pakistanie i wielu innych krajach dzieci nie mogą się uczyć, nie mogą chodzić do szkoły. Niektóre...

więcej Pokaż mimo to

avatar
96
12

Na półkach:

Oceniam książke z perspektywy dorosłego czytelnika i dla mnie jest naprawdę świetna, poruszająca dogłębnie. Niesamowita historia o niesamowitej dziewczynce walczącej z obrzydliwymi ludźmi.
Książkę polecam przeczytać każdej nastolatce - musimy pamiętać, że prawa kobiet, które mamy dzisiaj nie są niezbywalne - przez większość czasu w historii tak naprawdę ich nie miałyśmy i w każdej chwili małymi krokami mogą nam być zabrane. Największym tego przykładem może być właśnie to, co dzieje się w innych miejscach na świecie - jest to dla nas niewyobrażalne, a przecież nie aż tak odległe.

Oceniam książke z perspektywy dorosłego czytelnika i dla mnie jest naprawdę świetna, poruszająca dogłębnie. Niesamowita historia o niesamowitej dziewczynce walczącej z obrzydliwymi ludźmi.
Książkę polecam przeczytać każdej nastolatce - musimy pamiętać, że prawa kobiet, które mamy dzisiaj nie są niezbywalne - przez większość czasu w historii tak naprawdę ich nie miałyśmy i...

więcej Pokaż mimo to

avatar
42
37

Na półkach:

Książka była fajna. Główna bohaterka to malala ma dużo przygód...
Polecam...

Książka była fajna. Główna bohaterka to malala ma dużo przygód...
Polecam...

Pokaż mimo to

avatar
12
10

Na półkach:

15-lenia Malala sprzeciwiła się talibom. Ale czy to jest powód żeby strzelić jej w twarz? Na leczenie została wyweziona do Birmingham. Dziewczynka tęskni do rodziców, braci i Moniby.
Polecam!!!

15-lenia Malala sprzeciwiła się talibom. Ale czy to jest powód żeby strzelić jej w twarz? Na leczenie została wyweziona do Birmingham. Dziewczynka tęskni do rodziców, braci i Moniby.
Polecam!!!

Pokaż mimo to

avatar
413
71

Na półkach:

Książka inspiruje nie tylko do zgłębiania wiedzy na temat dostępności dzieci do edukacji i ich prawa do nauki ale również do odkrywania (mimo wszystko) niezwykłej kultury i piękna Pakistanu.

Książka inspiruje nie tylko do zgłębiania wiedzy na temat dostępności dzieci do edukacji i ich prawa do nauki ale również do odkrywania (mimo wszystko) niezwykłej kultury i piękna Pakistanu.

Pokaż mimo to

avatar
755
380

Na półkach: , ,

Pozycja z kanonu lektur szkolnych - jakże inna od pozostałych, przede wszystkim nie jest to fikcja literacka oderwana od rzeczywistości współczesnych nastolatków, lecz historia prawdziwa o ich rówieśnicy walczącej o prawo do nauki opowiedziana ich językiem, ich stylem - narracja trzecioosobowa przeplatana nagłówkami prasowymi, opowieściami babci dziewczynki i wpisami na forach internetowych oraz narracja pierwszoosobowa - wpisy tytułowej bohaterki na blogu, ukazujące codzienne życie mieszkańców Swatu pod rządami talibów.
Bardzo ciekawa i wartościowa pozycja nie tylko dla młodych cztelników.

Pozycja z kanonu lektur szkolnych - jakże inna od pozostałych, przede wszystkim nie jest to fikcja literacka oderwana od rzeczywistości współczesnych nastolatków, lecz historia prawdziwa o ich rówieśnicy walczącej o prawo do nauki opowiedziana ich językiem, ich stylem - narracja trzecioosobowa przeplatana nagłówkami prasowymi, opowieściami babci dziewczynki i wpisami na...

więcej Pokaż mimo to

avatar
128
35

Na półkach:

Bardzo wzruszająca książka biograficzna opisująca historię laureatki Nagrody Nobla Ma lali Yousafzai. Pani Renata Piątkowska mimo dosyć smutnej Historii napisała tą książkę zabawnym stylem. Uważam, że książka jest bardzo ważną pozycją, ponieważ opowiada o ważnym problemie, czyli prawach kobiet. Bardzo polecam tą lekturę dla każdego czytelnika. Stwierdzam również, że książka powinna się znaleźć w kanonie lektur.

Bardzo wzruszająca książka biograficzna opisująca historię laureatki Nagrody Nobla Ma lali Yousafzai. Pani Renata Piątkowska mimo dosyć smutnej Historii napisała tą książkę zabawnym stylem. Uważam, że książka jest bardzo ważną pozycją, ponieważ opowiada o ważnym problemie, czyli prawach kobiet. Bardzo polecam tą lekturę dla każdego czytelnika. Stwierdzam również, że...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1764
1753

Na półkach:

Fajna książka. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Szybko się czyta. Polecam

Pokaż mimo to

avatar
218
216

Na półkach: , ,

"Która to Malala?" to książka biograficzna przeznaczona dla młodszych odbiorców i odbiorczyń, opowiadająca historię najmłodszej laureatki Pokojowej Nagrody Nobla: Malali Yousafzai.



Historia Malali rozpoczyna się od ataku terrorystycznego na życie Malali, przeprowadzonego przez Talibów. Podczas powrotu ze szkoły busem została ona postrzelona w głowę przez jednego z napastników. W dalszej części, dzięki zacytowanym fragmentom rozmów dowiadujemy się kim właściwie jest Malala: to piętnastoletnia Pakistanka, która przez jakiś czas pisała bloga pod pseudonimem Gul Makai, opisując tam prowadzoną przez Talibów politykę zamykania szkół i ograniczania do zera możliwości nauki dla dziewcząt. Piętnastolatka miała na tyle odwagi, by, pomimo grożącym jej konsekwencjom, sprzeciwić się Talibom. Później przeczytać możemy o przebiegu leczenia Malali, na zmianę z jej sennymi wizjami i wspomnieniami z rodzimego Pakistanu. Malala nie mając szans na wyzdrowienie w Pakistanie, przetransportowana została do szpitala w Londynie. Poznajemy też rodziców Malali, dwójkę kochających się ludzi walczących o lepsze jutro dla siebie i dzieci. Nie zapomniano też o akcji wysyłania kartek wsparcia dla młodej dziewczyny. Po wybudzeniu się ze śpiączki, Malala nadal pisała bloga, w książce zamieszczone zostały fragmenty jej wpisów. Następnie pokazane zostało życie Malali i jej rodziny w Wielkiej Brytanii, tęsknota za domem, przyjaciółmi. Nie mogłam wyjść z podziwu wobec świadomości społecznej wypływającej z rozmów Malali z jej przyjaciółką, właściwie nastolatek mieszkających gdzieś na końcu świata, gdzie władzę utrzymuje pseudoreligijny reżim. Po chwili jednak uświadomiłam sobie, że i u nas, w Polsce, nie brak świadomych nastolatków i nastolatek. Za moich czasów niestety tematy dotyczące kwestii społecznych i politycznych nie były poruszane przez młodzież, zajętą innymi sprawami. Cieszę się bardzo, że sytuacja pod tym kątem się zmienia, mam też świadomość, że na zmianę wpłynęła powszechna dostępność do informacji, czyli Internet.
Ostatni rozdział poświęcony jest dokonaniom Malali na gruncie międzynarodowym, otrzymanym przez nią nagrodom, przemówieniom, i planom na przyszłość.

"Która to Malala?" to ważna książka, szczególnie w temacie dostępu do edukacji, praw kobiet i praw człowieka, która powinna znaleźć się w biblioteczce każdego dziecka. Niestety, ze względu na dość drastyczny opis postrzelenia, pozostaje nam albo czytając ominąć najtrudniejsze momenty lub zmienić słowa, albo pozostawić lekturę na późniejszy wiek dziecka. Sama preferują opcję pierwszą, ponieważ na tą część edukacji nigdy nie jest za wcześnie. Przyszłość należy do naszych dzieci. One muszą wiedzieć, że nawet gdy wydaje się, że nie mamy żadnych możliwości, tak na prawdę wiele możemy zmienić. Choćby na gruncie lokalnym.

"Która to Malala?" to książka biograficzna przeznaczona dla młodszych odbiorców i odbiorczyń, opowiadająca historię najmłodszej laureatki Pokojowej Nagrody Nobla: Malali Yousafzai.



Historia Malali rozpoczyna się od ataku terrorystycznego na życie Malali, przeprowadzonego przez Talibów. Podczas powrotu ze szkoły busem została ona postrzelona w głowę przez jednego z...

więcej Pokaż mimo to

avatar
335
235

Na półkach:

Ciekawy przykład literatury dziecięcej. Istotny, aktualny temat, a po za tym: poruszająca, inspirująca treść i piękne ilustracje.

Książka ma oryginalną oprawę graficzną, poza tym jest napisana prostym, przejrzystym językiem. Z wyczuciem, bez natłoku informacji. Publikacja to skondensowana, uproszczona dawka wiedzy w pigułce. Nie mówi wszystkiego o Malali, ale opowiada niezwykłą historię nastolatki (dziś już młodej kobiety),która walczy o fundamentalne prawo – możliwość nauki.

„Która to Malala?” to zaangażowana społecznie i niezwykle aktualna literatura dziecięca. Polecam małym oraz dużym odbiorcom.

CAŁA RECENZJA NA BLOGU: https://urocznica.pl/recenzja-ktora-to-malala-r-piatkowska/.

Ciekawy przykład literatury dziecięcej. Istotny, aktualny temat, a po za tym: poruszająca, inspirująca treść i piękne ilustracje.

Książka ma oryginalną oprawę graficzną, poza tym jest napisana prostym, przejrzystym językiem. Z wyczuciem, bez natłoku informacji. Publikacja to skondensowana, uproszczona dawka wiedzy w pigułce. Nie mówi wszystkiego o Malali, ale opowiada...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    256
  • Chcę przeczytać
    132
  • Posiadam
    29
  • Dla dzieci
    11
  • Teraz czytam
    6
  • 2018
    6
  • Chcę w prezencie
    5
  • 2022
    5
  • 2020
    4
  • Z biblioteki
    4

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Która to Malala?


Podobne książki

Przeczytaj także