Lev

Okładka książki Lev Belle Aurora
Okładka książki Lev
Belle Aurora Wydawnictwo: Self Publishing Cykl: Shot Callers (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Shot Callers (tom 1)
Self Publishing
2015-10-11
2015-10-11

[Audiobook]

Książki tej autorki są przyjemne, nawet "Lev", który był o mafii.

Historia była wciągająca, słodka i trochę inna. To nie była mafia, bardziej wynik mafii, skutki uczestniczenia w niej. Był klub nocny z nie do końca legalnymi interesami i narwanymi mężczyznami.

Główna bohaterka prócz tym, że zaczęła książkę jako bezdomna, nie wyróżnia się na tle reszty książek Belly Aurory (kto czytał "Raw" albo "Clash", wie o co mi chodzi),ale za to Lev wybił się na tle wszystkich bohaterów. Ani razu nie było powiedziane, że ma jakąś chorobę, ale że jest "inny"; był zdecydowanie mądrzejszy od innych, nie rozumiał uczuć oraz ludzi, reagował bardzo wybuchowo na skrajne sytuacje i jak się zakochał od pierwszego spojrzenia to na AMEN. Podobała mi się jego kreacja, niby sporo czytam o takich typach, a jednocześnie był powiewem nowości.

[Audiobook]

Książki tej autorki są przyjemne, nawet "Lev", który był o mafii.

Ta książka Trafiła w moje gusta. Lev bardzo mi przypadł do gustu, bogaty,bezwzględny, silny a spotkanie Miny zmieniło go o 180 stopni. Pomógł jej, zakochał się. Troszczył się. Dał pracę i dach nad głową.
Mimo że miał swoje problemy które ciągnęły się za nim od dziecka, to jednak Mina widziała w nim dobroć i uwierzyła w niego.
Dla swojej córeczki również był inny, kochał ją, walczył o nią. Stawał się innym człowiekiem.
Podobało mi się to że nie było w tej książce bezsensownych kłótni, mimo trudnej osobowości Lva potrafili rozmawiać, wspierać się i starać się. Nie było oklepanej fabuły gdzie pod koniec książki jest kłótnia i rozstanie, tutaj była fajna historia, budowana relacja, rozwijający się związek. Podobała mi się bardzo ta relacja, ten rozwój jej, nic na szybko tylko powoli.
Scen romantycznych nie brakuje są w granicach dobrego smaku. Bez żadnej przesady.
Polecam

Dla swojej córeczki również był inny, kochał...

To jest książka przy której będziesz śmiać się w głos, płakać, przeżywać dramaty bohaterów, ale i ich radości, a i wkurzać się również będziesz, ale przede wszystkim zakochasz się w każdym z osobna i we wszystkich razem.

Naprawdę miałam totalną kolejkę górską emocjonalną nie wiedząc, czy już mogę przestać się śmiać, czy nagle nie wzruszę się w danym momencie. Podejrzewałam, że może mnie zaskoczyć w pewnych momentach i nie pomyliłam się, bo wiele było takich sytuacji, które sprawiły, że sama nie wiedziałam jak powinnam zareagować na daną “akcję”.

Co do bohaterów tak jak pisałam wcześniej, pokochacie ich osobno, ale i wszystkich razem. Każda z postaci jest uniwersalna i przede wszystkim każda jest inna. Lev to jest postać, która sprawiła mi tyle radości przy czytaniu, że naprawdę wyznanie i tekst o pingwinach jest moim ulubionym.

Jestem bardzo ciekawa jak potoczą się dalsze losy co niektórych bohaterów i nie mogę się już doczekać kiedy dowiem się co się wydarzy w ich życiu.

Polecam z czystym sumieniem i podpisuję się rękami i nogami, że to książka przy której bardzo dobrze spędzicie czas. Nie będziecie żałować.

Jedna z najgorszych(jak nie najgorsza) książek przeczytanych w tym roku. Główna bohaterka niby jest dorosła, a wypowiedzi i zachowanie ma jak u nastolatki. Książka promowana w stylu mafijnej, ale tych wątków jak na lekarstwo.
Po prostu słodko pierdząca infantyna książka dla młodych czytelników

Po prostu słodko pierdząca infantyna książka dla młodych czytelników

Ciekawa lektura, podobało mi się to jak 'inność' Lev'a wpływała na jego kontakty z ludźmi. Dzięki temu książka była barwna i momentami zabawna :)

Przyznam - nie było źle, ale przesłuchałam tylko dlatego, że nie musiałam zbytnio skupiać się na zawiłościach fabuły...

Szybko się czyta i to chyba jedyny wielki plus, całość była dobra, ale nie jakaś zachwycająca. Na pewno nie zostanie w moich myślach na dłużej. Co więcej ksiazka nie jest napisana dawno temu więc brakowało mi tego, że miłość życia mężczyzny nie pokierowała go na jakieś badania i z nim to przeżyła.

Gdy kilka lat temu zetknęłam się z tą historią byłam nią tak oczarowana,że wszystkim znajomym powtarzałam,że „kocham Lva” i nawet namówiłam moją przyjaciółkę na jej przeczytanie.Okazało się,że niestety przez te wszystkie lata żyłam wyobrażeniami tej książki,bo po ponownym przeczytaniu nie ma pojęcia,dlaczego tak bardzo kochałam „Lva”.Główny bohater nawet w małym stopniu nie okazał się być tym mężczyzną,którego zapamiętałam, okazał się nudny,całkowicie bez wyrazu i nic nie wnoszący do całej historii i nie zmieniło się to nawet na chwilę przez całą książkę,a w dodatku, tak jak na samym początku lubiłam Minę,to w pewnym momencie jej miłość do Lva zrobiła się tak irytująca i tak niedorzeczna,że ciężko było nawet to czytać i przez to przebrnąć.I jedynym plusem całej tej historii okazał się Lidi,bo była całkowicie przeurocza i przerozkoszna,i Vik – najlepszy przyjaciel Lva,bo ratował całą historię swoim poczuciem humoru i sposobem być,i to właśnie dzięki niemu na pewno sięgnę po kolejny tom, by poznać jego historię.Ale sam Lev to moje największe książkowe rozczarowanie i chyba nawet okaże się być jedną z najgorszych książek, jakie do tej pory przeczytałam.

Hej☔️

Kiedy ostatnio przeczytaliście lekko mafijny romans, w którym nie było niepotrzebnej dramy, a bohaterowie faktycznie pracowali nad budową relacji między sobą i pragnęli związku nieopierającego się jedynie na fizycznym przyciąganiu? Na palcach jednej ręki mogę policzyć książki, które odpowiadają tym kryteriom - „Lev” jest zdecydowanie jedną z nich. „Lev” to wciągająca, przyspieszająca o szybsze bicie serca, podnosząca na duchu i dobrze napisana powieść od Belle Aurory, którą mogę polecić z czystym sumieniem. Książka przewyższa wszelkie oczekiwania, które można mieć w stosunku do tego typu tytułu. Lekka, ale angażująca i dobrze rozegrana fabuła, a do tego pociągający i nieirytujący bohaterowie, to wszystko, czego potrzeba do miłego spędzenia wieczoru. 🫧

Lev jest powalającym mężczyzną. Od pierwszej strony do ostatniej nie można oderwać od niego myśli. Coś w nim sprawia, że oddech więźnie w gardle. Na pewno wiele wspólnego z tak silną i natychmiastową reakcją ma to, iż Lev ma wiele pozytywnych cech charakteru, a do tego jest piekielnie tajemniczy. Pomaga dziewczynie w potrzebie i pozwala spać jej w swoim łóżku, choć żadna inna kobieta nigdy wcześniej nie dostała na to pozwolenia. Czasami mężczyzna zachowuje się gruboskórnie, lub mówi rzeczy, których nie powinien, choć zupełnie nie zdaje sobie z tego sprawy. Jest jak cielę w ciemnościach - niewinne i słodkie, kompletnie nie ma pojęcia o swoich błędach. Lev dba o swoją rodzinę i pragnie widzieć w ludziach to, co najlepsze, choć nie zawsze wychodzi mu to na dobre. Jego charakter jest wielopoziomowy - mężczyzna potrafi być łagodny, miły i uprzejmy, ale jednocześnie ma problemy z kontrolowaniem agresji i bywa bardzo oschły. Jego zachowaniem kieruje kilka rzeczy na raz, przez co trudno przewidzieć, jak odpowie na pewne bodźce. Dla mnie Lev to jeden z najlepszych lekko mafijnych głównych bohaterów - naprawdę ma rozum i potrafi zrobić krok w tył, by przeanalizować sytuację. Choć skrywa w sobie wiele złości i bardzo łatwo może się wściec, to słucha głosu rozsądku (a konkretnie Miny). Poza tym ukrywa swoją przeszłość i z trudem przychodzi mu dzielenie się wspomnieniami. Skrywa sekrety i chowa emocje.🎀

Jeśli chodzi o Minę, to przekonała mnie do siebie już od pierwszego zdania. Autorka niesamowicie barwnie przedstawiła sytuację dziewczyny i poszła za zasadą „show, don’t tell”, dzięki czemu od razu jesteśmy w stanie postawić się na miejscu dziewczyny. Należy docenić silny kręgosłup moralny Miny, co również dostrzegł Lev, oraz hart ducha. Z fascynacją przyglądałam się temu, jak krok po kroku zmieniała się i rozkwitała w nowym otoczeniu. Kobieta czasami robiła głupiutkie rzeczy, przez które chciałoby się walić głową o ścianę, ale właśnie takie zachowania czynią ją wyjątkową. Poza tym Mina pokazała się od zupełnie innej, kreatywnej i artystycznej strony w późniejszych częściach książki. Dziewczyna ma wiele asów w rękawie. Dodatkowo jej przeszłość jest dość mglista, a jej pochodzenie i rodzina na pewno zaskoczy wielu czytelników. Jest co odkrywać przy Minie, przez co trudno się przy niej nudzić.🪸

Cieszę się, że w tej książce nie ma mowy o zawiłych regułach i zasadach związanych z życiem w mafijnej rodzinie. Koncentrujemy się na budowie relacji między bohaterami, którzy stopniowo orientują się w swoich uczuciach. Jak wspomniałam na samym początku, nie ma niepotrzebnej dramy, nieprzewidzianych ataków ze strony innych członków mafii, nagłych zmian w zachowaniu głównych bohaterów, czy idiotycznych pomysłów w stylu „lepiej będzie mi bez ciebie”.🫀

Miałam problem z twierdzeniem, że Mina traciła zainteresowanie Lva, ponieważ pojawiła się jego córka. By nie stracić czasu z Lev’em, bohaterka postanowiła zabrać dziewczynkę na piknik. Jakoś niespecjalnie takie zachowanie mężczyzny przypadło mi do gustu. Nie napawało mnie to optymizmem odnośnie związku Miny i Lva, a na dodatek był to natychmiastowy wyłącznik intensywniejszych emocji. Jak gdyby dziewczyna musiała błagać o atencję Lva, a pojawienie się jego dziecka kompletnie psuło atmosferę. Źle jest stawiać jego miłość do swojego potomka w takim świetle - zwłaszcza, że dziewczyna w innych momentach wcale nie jawiła się jako uciążliwa.

Doceniam to, iż autorka nie trzymała się twardo równego podziału rozdziałów między Lva i Minę. Zdecydowanie większa część historii opowiedziana jest z punktu widzenia dziewczyny, choć, zwłaszcza na początku, mężczyzna dostał swój czas z czytelnikiem.🫧

Pierwszy raz od dawna mocno polubiłam postać drugoplanową - siostrę Lev’a, Nas. Jest to twarda, silna i mocno stąpająca po ziemi kobieta, której nie da się wystraszyć. Nie można nie docenić jej podejścia do świata i walecznego nastawienia, z którym kroczy przez życie. Przeciwnościom losu należy stawiać czoła i kopać im tyłek, a nie użalać się nad sobą. By dojść do celu trzeba mocno pracować, a nie oczekiwać, że wszystko zostanie podane na srebrnej tacy. Nas jest tym małym głosikiem z tylu głowy Miny, który motywuje ją do działania i nie pozwala się poddać. Autorka świetnie wplotła tę postać w historię, nie tylko tworząc przyjaciela głównej bohaterki, ale też jej kotwicę i osobę będącą drogowskazem dla niepewnej i wygłoszonej dziewczyny. Historia Nas ma wszystkie składniki potrzebne do bycia osobną książką, toteż mam nadzieję, że będę kiedyś mogła o niej przeczytać. Znajdzie się trochę dramy, nie do końca spełniona miłość, walka ze swoimi demonami i bardzo uparta bohaterka. W powieści „Lev” Nas lśni na własny sposób - zupełnie nie przeszkadza i nie utrudnia, a wręcz pomaga historii Miny i Lev’a.☀️

Książka została napisana przyjemnie i lekko - nie ma się do czego przyczepić. Łatwo wejść w buty głównych bohaterów, gdyż autorka bardzo plastycznie nakreśla ich sytuację i kreuje świat. Powieść nie jest ani zbyt długa, ani zbyt krótka - relacja między Miną i Lev’em rozwija się w odpowiednio dopasowanym tempie, a zwroty akcji faktycznie zaskakują. Polecam miłośnikom lżejszych romansów mafijnych! Moja ocena: 9/10.🫀

Hej☔️

To był dramat, moi drodzy. Inaczej nie mogę spotkania z tą książką skomentować. Nie wiem ile lat miała autorka pisząc to opowiadanie, ale wydaje mi się, że nie więcej niż 13. Dialogi praktycznie nie istnieją. Akcja? Oprócz tego, że nagle "cały mafijny świat" zakochał się w głównej bohaterce to raczej nie istnieje. Powód jej ucieczki z domu jest tak małostkowy że aż mnie ciarki żenady przeszły. Nie wiem skąd pochodzi tak duża ilość pozytywnych komentarzy o tej książce. Jedynym miłym fragmentem było zdanie o pingwinach i o tym, że łączą się na całe życie. Przyznaję, delikatnie zmiękło mi serce. Poza tym, dramat.