Alfik uczy się pływać

Okładka książki Alfik uczy się pływać
David Bedford Wydawnictwo: Zielona Sowa Seria: Poczytajmy Razem literatura dziecięca
24 str. 24 min.
literatura dziecięca
Poczytajmy Razem
Zielona Sowa
2015-09-23
2015-09-23
24 min.
Barbara Górecka

Kolejna książka z serii Poczytajmy Razem skupia się na małym nieśmiałym niedźwiadku. Alfik kocha wodę. Pływa jednak tylko w brodziku dla małych niedźwiadków. Kiedy jego bracia zwracają mu uwagę, że jest za duży na ten basenik postanawia nauczyć się pływać. Bracia zamiast mu pomóc odchodzą. Niestrudzony Alfik obserwuje różne zwierzęta i inspiruje się w technikach pływania i nurkowania. Próbuje nurkować jak rybitwa i pływać jak foka. Wychodzi mu to mało efektywnie, więc przypadkowo wymyśla swój własny, niezastąpiony styl pływania. Od tego czasu Alfik staje się dorosłym niedźwiedziem. „Alfik uczy się pływać” to opowieść o dorastaniu i dojrzewaniu do wykonywania określonych działań. Uczy jak ważne jest mieć wsparcie wśród najbliższych i jak istotnym jest mieć przykład kogoś starszego. Nasz bohater wątpi w swoje siły i nie potrafi sam wyjść ze swojej strefy komfortu. Dla dzieci będzie to ciekawa pozycja do pokazania, że warto się starać aby zdobyć określony cel. Sama książeczka jest wydana w klimacie niebiesko-morskim i współgra z treścią książki.

Dodaj cytat z książki Alfik uczy się pływać