Strach to za mało, czyli grubsza afera

Mariusz Niemycki Wydawnictwo: Skrzat Cykl: Piątka z Bukowej Góry opowiadania, powieści dla dzieci
Skrzat
Piątka z Bukowej Góry
opowiadania, powieści dla dzieci
2015-01-01

Lubię książki Niemyckiego m.in.za to, że swoje opowieści osadza w takich zwyczajnych miejscach, gdzieś na prowincji, w małych miejscowościach, do których niekiedy prowadzi droga, która za chwilę przerodzi się w leśny albo polny trakt. Tym samym autor pokazuje, że przygoda czai się tuż za rogiem, a bohaterem jakiejś niesamowitej akcji, może stać się każdy z dzieciaków. Coś...

2067

Patryk, Tobi, Maciek, Basia i Oliwka to zgrana paczka przyjaciół z Bukowej Góry. Z powodu wakacji, nadmiaru czasu dzieci szukają kolejnych pretekstów do przeżycia interesującej przygody. Długie ciepłe dni bez obowiązkowych zajęć, przepełnione spędzaniem czasu na wsi sprawiają, że bohaterowie szukają niepokojących zjawisk. Każde dziwne zachowanie czy nieprawidłowość nie...

Na półkach: , , , , , ,

„Strach to za mało, czyli grubsza afera” to już piąta opowieść o przygodach Piątki z Bukowej Góry autorstwa Mariusza Nienackiego. Pisarz opisuje przygody paczki wchodzących w wiek nastoletni przyjaciół. Ich na co dzień spokojna egzystencja w niewielkiej Bukowej Górze, co rusz zostaje zaburzona przez niesamowite wydarzenia i interesujące przygody.

Tym razem grupa...

• Typ A: Literatura piękna
  • Recenzentki
  • Typ A: Gatunek: Dla dzieci i młodzieży
  • Zopiniowane
  • 2015
  • Na półce J.2018
  • Dla dzieci

Dodaj cytat z książki Strach to za mało, czyli grubsza afera