Sto nóg stonogi Fruzi

Zosia Dzierżawska
literatura dziecięca
Zosia Dzierżawska

2081

Przesympatyczna książeczka o stonodze, która miała nie lada problem z butami. Ciepła, przytulna, pokazująca uroki cieszenia się drobiazgami, kolorowymi skarpetkami i kakao pod śliwą. Autorka stworzyła historyjkę zabawną i bardzo pozytywną, ale nie nudną. Przygoda Fruzi była bardzo emocjonująca i pokazująca dzieciom, jak radzić sobie trudnej sytuacji i szukać rozwiązań....

niespiesznie pisana historyjka, pachnąca maciejką i różą, opiewająca uroki pieszych wędrówek, picia kakao pod gruszą i korzyści z dziergania skarpetek ;-))
Jesteśmy zauroczeni!

Prosta, ciepła i ładna opowieść o codzienności, którą można się cieszyć. Tak po prostu. W kolorowych skarpetkach, samodzielnie dzierganych w zaciszu domowego ogniska. O tym, że brak butów czy buty zniszczone to nie powód do zmartwień, ale do podróży. Niedalekiej, ale ekscytującej. Bo z każdej podróży można wrócić bogatszym nie tylko o pięćdziesiąt nowych par butów:)

Świat owadów i innych małych stworzeń, autobus pełen biedronek, koników, żuków, ślimaków, pszczół, matematyczne rozterki, rozmowy w sklepach i wyprawa w góry. To sympatyczna opowieść o stonodze Fruzi, która wkrótce chce się wybrać w góry, ale najpierw musi wymienić zużyte buty na nowe. Kupienie pięćdziesięciu par traperów to nie lada wyzwanie.
Opowiadanie porusza wyobraźnię...

• 2018
  • Biblioteka Małego Człowieka
  • Chcę przeczytać z J.
  • Nadrabiam książki dla dzieci, bo rodzice nie kupowali mi takich fajnych
  • Agnieszka
  • 2016