Sto nóg stonogi Fruzi

2015-10-15
Zosia Dzierżawska

Okładka książki Kurt i ryba Kim Hiorthoy, Erlend Loe
Ocena 7,5
Kurt i ryba Kim Hiorthoy, Erlen...
Okładka książki Przygody kropli wody Bohdan Butenko, Maria Terlikowska
Ocena 8,3
Przygody kropl... Bohdan Butenko, Mar...

Przesympatyczna książeczka o stonodze, która miała nie lada problem z butami. Ciepła, przytulna, pokazująca uroki cieszenia się drobiazgami, kolorowymi skarpetkami i kakao pod śliwą. Autorka stworzyła historyjkę zabawną i bardzo pozytywną, ale nie nudną. Przygoda Fruzi była bardzo emocjonująca i pokazująca dzieciom, jak radzić sobie trudnej sytuacji i szukać rozwiązań. Ciekawa szata graficzna i prosty, ale ładny język w sam raz nadają się dla dzieci.

Prosta, ciepła i ładna opowieść o codzienności, którą można się cieszyć. Tak po prostu. W kolorowych skarpetkach, samodzielnie dzierganych w zaciszu domowego ogniska. O tym, że brak butów czy buty zniszczone to nie powód do zmartwień, ale do podróży. Niedalekiej, ale ekscytującej. Bo z każdej podróży można wrócić bogatszym nie tylko o pięćdziesiąt nowych par butów:)

Świat owadów i innych małych stworzeń, autobus pełen biedronek, koników, żuków, ślimaków, pszczół, matematyczne rozterki, rozmowy w sklepach i wyprawa w góry. To sympatyczna opowieść o stonodze Fruzi, która wkrótce chce się wybrać w góry, ale najpierw musi wymienić zużyte buty na nowe. Kupienie pięćdziesięciu par traperów to nie lada wyzwanie.
Opowiadanie porusza wyobraźnię na myśl o namydlaniu i wycieraniu każdej nogi stonogi (co by to było gdyby była miliononogą?), prania codziennie 100 skarpetek. Motywuje do obliczeń, odejmowania i dodawania, do wgłębienia się w owadzi barwny świat, w ich potrzeby, sposoby poruszania się. Fruzia jest cieplutką postacią, zakłopotaną i zaradną jednocześnie, udaje jej się zrealizować marzenie o wyprawie. A przy okazji powiększy grono znajomych i klientów na skarpetki własnej produkcji.

Opowiadanie porusza wyobraźnię...

niespiesznie pisana historyjka, pachnąca maciejką i różą, opiewająca uroki pieszych wędrówek, picia kakao pod gruszą i korzyści z dziergania skarpetek ;-))
Jesteśmy zauroczeni!

Jesteśmy zauroczeni!